15 / Лютий, 2019
У 2019 році продовжиться процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Землі отримають 141 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році.
Нині головні управління Держгеокадастру у відповідних областях та всі ОТГ, щодо яких передбачено передачу землі, уклали відповідні меморандуми про співпрацю.
Як і в минулому році, землі будуть передаватися на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок державного бюджету.
 
Нагадаємо, 31 січня 2018 року Уряд схвалив розпорядження про передачу земель об'єднаним громадам, проект якого розроблено з врахуванням пропозицій АМУ, підготовлених експертами ПУЛЬСу. Прем’єр-міністр України В.Гройсман сказав, що допомагати Кабміну в цьому процесі буде Асоціація міст України.  АМУ розробила практичний посібник для ОТГ з питань передачі у комунальну власність земель, який  передано у громади-члени АМУ та у регіональні відділення Асоціації. Загалом, у 2018 році 647 ОТГ отримали у комунальну власність 1,45 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)