23 / Березень, 2020
23 березня Міністр соціальної політики Марина Лазебна на брифінгу поінформувала про ініціативи Уряду щодо посилення соціальної підтримки громадян в умовах поширення коронавірусу. Зокрема, на найближчому засіданні Уряду (орієнтовно 25 квітня) Кабмін планує збільшити на 50% соціальні нормативи користування електроенергією, природним газом, холодною та гарячою водою. За даними Мінсоцполітики, приблизно 3 мільйони домогосподарств отримають у середньому близько 300 гривень.
На думку АМУ, мова йде про внесення змін до Урядової постанови від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Соціальні норми, визначені цією постановою, застосовуються під час надання пільг та субсидій. В той же час Міністр не зазначала про внесення збільшенню видатків Мінсоцполітики на оплату пільг та житлової субсидії.
Міністр також повідомила, що Уряд планує спростити порядок надання субсидій для громадян, які втратили роботу у зв’язку із карантином, та стали на облік як безробітні. Уряд гарантує, що на час карантину штрафні санкції не будуть застосовуватися при утворенні заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)