24 / Липень, 2019
24 липня 2019 року відбулось засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, під час якого було ухвалено ряд важливих для органів місцевого самоврядування у сфері освіти:
Постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 року «Про внесення змін до переліку органів ліцензування»
Акт прийнятий на виконання частини другої статті 43 Закону України «Про освіту». Це дозволить розмежувати повноваження і врегулювати ліцензійну діяльність відповідних органів, окрім того спростить процедуру одержання ліцензії у сфері загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти, також сприятиме розвитку приватних закладів освіти. Так, відтепер ліцензії закладам вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти видаватиме Міністерство освіти і науки України; а закладам дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти ‒ Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Окрім того, прийнято три розпорядження Кабінету Міністрів України, що відповідають Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року», затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 року № 419-р. Згідно з Концепцією найближчим часом планується зміна механізму фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема йдеться про передачу фінансування на обласний рівень. Для забезпечення цього механізму необхідною умовою є передача закладів професійної освіти до спільної власності територіальних громад відповідних областей. Нагадуємо, що, зважаючи на ряд об’єктивних причин, Правління Асоціації міст України рішенням від 04 лютого 2019 року підтримало передачу фінансування закладів професійної освіти, що розташовані в містах-обласних центрах, із обласних бюджетів. Отже, сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв такі рішення у сфері професійної освіти:
Розпорядженням передаються до обласної комунальної власності Львівщини 12 закладів освіти, 7 з яких розташовані на території м. Львова.
Розпорядженням передаються до обласної комунальної власності Дніпропетровщини 13 закладів освіти.
Розпорядженням передаються до обласної комунальної власності Чернівецької області 3 закладів освіти (1 розташований у м. Чернівцях), Чернігівської області 3 закладів освіти (2 розташовані у м. Чернігові), Одеської області 2 заклади освіти та Херсонської області 1 заклад освіти.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)