14 / Серпень, 2019

14 серпня 2019 року відбулось засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор Олександр Слобожан.

Під час засідання було ухвалено такі важливі для органів місцевого самоврядування акти:

Постанова Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 року «Деякі питання оплати праці працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл» (проєкт)

Постановою з метою підвищення престижності праці тренерів-викладачів  дитячо-юнацьких спортивних шкіл запроваджується додатковий коефіцієнт підвищення рівня їх посадових окладів. Так, ставки окремих працівників підвищуються у 2020 році до 42%. Для цього місцеві бюджети повинні додатково передбачити видатки на ці потреби у розмірі 677,4 млн гривень.

"Асоціація міст України звертає увагу, що Міністерство фінансів України у такому разі має забезпечити компенсаторний механізм відшкодування витрат органів місцевого самоврядування з державного бюджету, оскільки, за прогнозами АМУ, у 2020 році не всі бюджети зможуть понести такі витрати. Окрім того, вважаємо за необхідне уточнити перелік посад, яким передбачено підвищення оплати праці", - на цьому наголосив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан під час обговорення цього питання. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав пропозиції АМУ. Отже, проєкт постанови Кабінету Міністрів України буде доопрацьований за участі АМУ найближчим часом та оприлюднений в остаточній редакції. Нагадуємо, що розбалансування бюджетів може бути викликане й попередніми рішеннями Уряду

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 року «Про передачу цілісних майнових комплексів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти у власність територіальної громади м. Києва та у спільну власність територіальних громад Черкаської та Кіровоградської областей» 

Розпорядженням Уряду передаються 4 заклади професійної освіти до комунальної власності м. Києва, 3 заклади у спільну територіальну власність громад Черкаської області (1 заклад знаходиться на території міста), у заклад у спільну територіальну власність Кіровоградської області. Акт відповідає погодженому АМУ розпорядженню Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 року № 419-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти «Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта» на період до 2027 року», яким передбачається зміна механізмів фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти (передача фінансування на обласний рівень). Зважаючи на це, АМУ погодила прийняття акта.

Окрім того, Уряд схвалив протокольне рішення Кабінету Міністрів України «Про план організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 6 червня 2019 р. № 2745–VІІІ «Пpo фахову передвищу освіту», яким передбачається організація підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації цього Закону України. Планом визначено терміни та перелік ЦОВВ, відповідальних за підготовку актів.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)