01 / Квітень, 2020
1 квітня Уряд прийняв постанову “Про затвердження Умов залучення кредитних коштів та надання державних гарантій у 2020 році для забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями Державного агентства автомобільних доріг і переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році та обсягів бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок запозичень, залучених під державні гарантії”.
Відповідно до постанови, для Державного агентства автомобільних доріг створюються додаткові можливості залучати кредитні кошти під державні гарантії. Також постановою затверджується перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році в розрізі областей України. Всього таких об'єктів нараховується більше 120, протяжність доріг, які планується відбудувати, — 854 км, мостів — 662 пог. метрів. На цей проєкт планується залучення кредитних коштів під державні гарантії в обсязі 19 млрд грн.
За словами Прем'єр-міністра України, “Національний проєкт “Велике будівництво”, зокрема, в питанні ремонту, реконструкції, будівництва доріг, не буде зупинятися. Адже якісно побудовані, відремонтовані дороги - це запорука економічного розвитку як держави в цілому, так і муніципалітетів. Тому Асоціація міст України вітає таке рішення Уряду.
 
Довідково. 2 березня 2020 року стартував “Національний проєкт “Велике будівництво”, згідно якого в планах Уряду протягом 2020 року збудувати понад 100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів, 200 нових приймальних відділень лікарень та 4 000 км доріг. З інформацією щодо стану реалізації проєкту можна ознайомитися тут.
 
Постанова Кабміну офіційно ще не опублікована, тобто не набрала чинності, її остаточна редакція може відрізнятися.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)