15 / Листопад, 2018

14 листопада Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у засіданні Уряду, під час якого було схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу та Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки».

Документ, зокрема, передбачає тимчасову зміну рівня розрахунків з НАК «Нафтогаз України» для отримання виробниками теплової енергії природного газу з 90% до 78%. При цьому для підприємств, які перебувають у управлінні Фонду державного майна України, встановлюється рівень розрахунків у 60%. Зазначене зниження рівня розрахунків для підприємств буде діяти до 1 квітня 2019 року. Також постановою внесені зміни до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків із постачальником природного газу, на якого покладені спеціальні обов’язки, затвердженого постановою Уряду №217 від 18 червня 2014 року. Враховуючи прийняття постанови Кабінету Міністрів України №867 від 19 жовтня 2018 року, період дії граничного нормативу перерахування коштів на поточний рахунок теплопостачальної організації продовжено до 1 січня 2020 року. Також на цьому засіданні Уряд схвалив розпорядження «Про внесення зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018р. №717», яким заборонив операторам газорозподільчих мереж відключати та обмежувати енергопостачання об’єктів теплогенеруючих та теплопостачальних організацій від систем розподілу газу в опалювальний сезон нижче технологічного мінімуму споживання природного газу.

Асоціація міст України проаналізувала проекти актів та офіційно погодила їх без зауважень.

Зважаючи на окремі зауваження центральних органів виконавчої влади до ухвалених актів, Мінрегіону дано доручення доопрацювати їх у триденний термін, після чого вони будуть офіційно оприлюднені.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)