03 / Березень, 2020
3 березня Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та комунального майна». Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв заступник виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук.
В останній редакції цього документу зауваження і пропозиції громад враховані лише частково.
Асоціація міст України підтримала необхідність і важливість нових норм реалізації прав оренди через електронні сервіси та спрощення роботи муніципалітетів. За останні місяці АМУ напрацювала ряд пропозицій до Порядку і направляла їх до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 
Також, в рамках Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ, у січні проводилось засідання Секції у м. Чернівці з обговорення та удосконалення цього Порядку. Експерти АМУ активно брали участь у засіданнях, робочих зустрічах і експертних обговореннях спільно з народними депутатами, Фондом державного майна України, Мінекономіки та ДП «Прозорро.Продажі».  
На жаль, кінцева редакція постанови не узгоджувалась з Асоціацією міст України. Тому впровадження на практиці буде вести за собою ряд суперечностей на місцях.
 
Пропонуємо ознайомитись з пропозиціями АМУ до попередньої редакції проєкту постанови Мінекономіки.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)