29 / Квітень, 2020
29 квітня Кабмін ухвалив постанову «Про внесення змін до пункту 23 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки». Постанова була розроблена Мінрегіоном та погоджена Асоціацією міст України. У документі передбачається врахування електричної енергії у структурі механізму розподілу коштів, шляхом доповнення складових коефіцієнту Нгран показником «витрати на електричну енергію».
Окрім того, постанова продовжує дію Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на який покладені спеціальні обов’язки до 1 травня 2021 року (відповідно до строку продовження дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу).
Міністр Мінрегіону О. Чернишов зазначив: «Нещодавно проведені перемовини з МВФ, за результатами яких досягнуто домовленості щодо продовження для ТКЕ дії ПСО та Нгран до 1 травня 2021 року. Крім того, Мінрегіоном підготовлено та направлено представництву МВФ в Україні покроковий план, спрямований на погашення підприємствами тепло,- водопостачання існуючої заборгованості за енергоносії, а також погашення споживачами перед цими підприємствами заборгованості за отримані комунальні послуги. Постанова 217 дозволить забезпечити підприємства ТКЕ ресурсом для здійснення господарської діяльності, виконання обов’язкових платежів та оплати електроенергії поряд з оплатою газу».
Асоціація міст України підтримує озвучену Міністром позицію, яка спрямована на врегулювання проблеми заборгованості підприємств ТКЕ за спожитий природний газ. Саме за умови погашення такої заборгованості, теплопостачальники зможуть придбавати природний газ не через механізм ПСО виключно у НАК «Нафтогаз України», а на власний розсуд, у обраного ними постачальника. Прямим наслідком цього буде скасування розподільчих рахунків підприємств теплопостачання, існування яких викликано виключно механізмом постачання природного газу за спеціальними обов’язкам.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)