01 / Квітень, 2020

За численними пропозиціями органів місцевого самоврядування та з метою удосконалення заходів запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 Асоціацією міст України було внесено Уряду пропозиції  до постанови КМУ від 11 березня 2020 року №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19".
Уряд на засіданні 1 квітня розглянув пропозиції АМУ та повністю врахував їх як такі, що позитивно влинуть на впровадження карантинних заходів. Ззокрема, вони дозволять врегулювати питання щодо осіб, які мали контакт з хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, і потребують самоізоляції під медичним наглядом. Зараз це надзвичайо актуально, адже з-за кордону повернулося багато українців. Це означає, що певна їх кількість потенційно могла мати контакт з хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19 і потребує нагляду. 
Також постановою врегульовано, що лікар хворого на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, самостійно визначає строк самоізоляції хворого, але до тих пір, поки у нього не буде доведено відсутність хвороби на підставі клінічних та/або лабораторних результатів. Строк самоізоляції осіб, які мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19 повинен складати не менше 14 календарних днів з моменту останнього незахищеного контакту.
Крім того, встановлюється процедура обов’язкового проведення клінічного тесту (ПЛР) на виявлення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS CoV-2 для осіб, що відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді.
Аналітичний центр АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)