12 / Липень, 2017
Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято проект розпорядження КМУ «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на 2017 рік».
Відповідно до документу, кошти Державного бюджету у розмірі 300 млн гривень передаються з бюджетної програми «Функціонування фонду енергоефективності» (у зв'язку з відкладенням створення Фонду енергоефективності) на бюджетну програму «Реалізація Державної цільової програми енергоефективності».
За інформацією Мінрегіону, додаткове фінансування Програми «теплих кредитів» надасть можливість безперебійно надавати  компенсацію тіла «теплих кредитів» у 2017 році, оскільки тенденція зростання попиту на такі кредити свідчить про недостатність запланованих у Державному бюджеті коштів на цю Програму (433,2 млн грн). Завдяки збільшенню фінансування додатково Програмою «теплих кредитів» зможуть скористатись 65 тис. сімей.
Також збільшення державного фінансування «теплих кредитів» потребує внесення змін до самої Програми. Тому на Уряді було прийнято проект постанови КМУ «Про внесення змін до Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010—2017 роки».
Ще одним нормативно-правовим актом у сфері енергозбереження, який сьогодні прийняв Уряд, є проект Постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження». Попередніми змінами до цього Порядку було запроваджено додаткову вимогу для участі у Програмі «теплих кредитів», а саме, наявність будинкових лічильників тепла. Водночас, така вимога не дає можливість брати участь у програмі ОСББ, які мають власні котельні, наприклад газові. Проект Урядової постанови урегулював цю проблему.
Крім того, на Урядовому засіданні було прийнято проект розпорядження КМУ «Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2017 року», яким розподілено 2,6 млрд грн коштів Державного фонду регіонального розвитку на інвестиційні проекти регіонального розвитку. «Це кошти (2,6 млрд грн), які ми направляємо на конкретні проекти регіонального розвитку. Хочу повідомити, що з цих проектів 294 проекти стосуються освіти, 148 – медицини, 85 – ЖКХ, 77 – інфраструктури, транспорту та доріг. Не треба забувати й про розвиток культури та спорту», - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Позицію Асоціації міст України на засіданні Кабміну представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він зазначив, що Асоціація міст України підтримала всі ці проекти рішень Уряду. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)