В Запорізькому РВ АМУ вивчали організацію роботи юридичних служб органів місцевого самоврядування

13 / Квітень, 2018
13 квітня в Запоріжжі  відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Процесуальні новели господарського, адміністративного та цивільного судочинства. Організація роботи юридичної служби місцевого самоврядування в умовах змін». Захід організовано в рамках реалізації  Проекту  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь керівники юридичних служб органів місцевого самоуправління, голови ОТГ, профільні заступники.
З вітальним словом до учасників звернулася Виконавчий директор Запорізького  РВ АМУ Ігор Бірюков: «Успішне місцеве самоврядування – це успішна держава. За таким принципом будується влада у розвинутих західних демократіях і саме такий принцип побудови влади сповідує в Україні Асоціація міст України. Візьмемо, до прикладу, об’єднані територіальні громади. Вони лишаються сільськими та селищними громадами, але повноваження і ресурси мають як у міст обласного значення. Задля цього ми й просували цю реформу».
Модератором заходу виступив  Дмитро Майстро,  голова Запорізького відділення Асоціації адвокатів України, член Ради адвокатів Запорізької області, депутат Запорізької обласної ради, голова Постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Він представив учасникам  принципи організації роботи юридичної служби місцевого самоврядування в умовах змін.
Учасники практикуму розглянули та вивчили ряд важливих тем, зокрема, обговорили процесуальні новели господарського, адміністративного та цивільного судочинства. 
В ході практикуму були розглянуті та вивчені приклади укладення угод, складання претензій, подання позовів, оформлення відзивів та вирішення інших юридичних питань, які найчастіше виникають в процесі судочинства та організації діяльності  об’єднаних територіальних громад.
Чимало питань виникло щодо організації юридичної служби в громадах, кадрових питань та взаємодії спеціалістів з керівниками та депутатським корпусом ОТГ. На них учасники отримали кваліфіковані відповіді експертів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)