09 / Листопад, 2017

9 листопада 2017 року, 262 голосами Верховна рада України ухвалила Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Асоціація міст України активно приймала участь в його доопрацюванні та підготовці до другого читання. До винесеного на розгляд Парламенту проекту Закону, народними депутатами України було подано більше 500 правок, частина з яких голосувалася на підтвердження у залі. Таким чином, остаточний текст прийнятого Закону повинен буде врахувати підтримані парламентарями поправки. Після підписання прийнятого Закону Головою Верховної Ради України, його направлять на підпис Президенту України.
Нагадаємо, що ключовими моментами законопроекту 1581-д «Про житлово-комунальні послуги» є такі:
  • Розмежовано поняття житлової та комунальних послуг. Згідно із законопроектом, житлова послуга – це послуга з управління багатоквартирним будинком,до якої входить, зокрема, прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, обслуговування відповідних інженерних мереж та ліфтів, поточний ремонт загального майна, тощо. Комунальні послуги – це послуги з постачання природного газу, електричної енергії, теплової енергії, гарячої та холодної води, водовідведення, поводження з побутовими відходами.
    Розширено права споживачів,  зокрема, наступним:– Без додаткової оплати отримувати від виконавця житлово-комунальних послуг інформацію про ціни / тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни, норми споживання і порядок надання послуг, а також про її споживчі властивості;
  • – Розірвати договір про надання комунальних послуг, попередивши про це виконавця не менше ніж за два місяці до дати розірвання договору. Це право не поширюється на розірвання договору про постачання теплової енергії, крім випадку, якщо такий договір укладений колективним споживачем.
    - Обов’язки індивідуального споживача доповнені наступними положеннями:
    - Інформувати керівника, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла та про фактичне числі осіб, які постійно проживають в житло;
    – Надавати виконавцю послуг показники індивідуальних приладів обліку в порядку і строки, визначені в договорі.
    Включені положення щодо обов’язків колективного споживача.
  • Регулюється питання обслуговування лічильників  
  • Встановлюється максимальний розмір пені за прострочення оплати комунальних послуг зменшений до 0,01% від суми боргу за день. Загальний розмір несплаченої пені не може перевищувати суму боргу.
  • Крім цього, в законопроекті прописана процедура несанкціонованого доступу представника виконавця в приміщення з метою проведення ремонтних або відновлювальних робіт.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)