Віталій Кличко: Підтримка Радою Європи розвитку місцевого самоврядування в Україні сьогодні дуже важлива

19 / Червень, 2019
Асоціація міст України вдячна, що Рада Європи підтримує органи місцевого самоврядування України. Про це заявив голова АМУ, мер Києва, Віталій Кличко на Дні Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках ХV Українського муніципального форуму, що відбувається в Одесі.
“Підтримка Радою Європи розвитку місцевого самоврядування, допомога АМУ в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» для нас сьогодні дуже важливі. Разом ми створюємо основу для запровадження відкритого врядування, публічної етики та інтеграції ґендерного підходу у місцеве самоврядування”, - заявив Кличко на відкритті Дня Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках XV Українського муніципального форуму.
Він зазначив, що відкритість врядування – це перш за все електронні сервіси та інструменти для участі громади у вирішенні питань свого міста чи селища. З досвіду столиці, зауважив Кличко, електронне урядування сприяє прозорості та відкритості діяльності органів влади. Допомагає підвищити ефективність надання послуг. Збільшує фінансову спроможність та інвестиційну привабливість громад.
“Інновації роблять життя людей комфортнішим. Замість походів  кабінетами і черг - маємо кілька хвилин за комп'ютером або смартфоном. Надання публічних послуг стає відкритим і невразливим для корупції”, - додав глава Асоціації міст України.
За його словами, на державному рівні вже ухвалені необхідні закони і постанови, працюють електронні реєстри та канали обміну даними. Проте, на рівні самоврядування громадам досить складно самостійно запровадити електронні сервіси.
Також він навів приклади досягнень столичної влади у втіленні відкритого врядування. Так, вже понад чотири роки Київ впроваджує систему Smart City –розвиває «розумні» технології та розбудовує міську цифрову інфраструктуру.
Київ став першим містом в Україні, яке запровадило «Відкритий бюджет», систему «Безпечна столиця». Впровадило і зробило комфортними чимало електронних сервісів для містян. Великою популярністю серед киян користується, зокрема, і «Бюджет участі». Програма передбачає, що мешканці столиці пропонують до фінансування і втілюють проекти в усіх районах міста. Так, на 2019 рік для реалізації таких ініціатив виділено рекордну суму - 150 млн. грн. На наступний рік вже подано понад 2 тисячі проектів, за фінансування яких голосуватимуть кияни. Усі етапи проходження проектів можна відстежувати онлайн.
“Наша мета — аби українська столиця стала одним із найбільш технологічно розвинених міст світу. І ми вже готові ділитися своїм досвідом. І робимо це, допомагаючи іншим громадам”, - наголосив Віталій Кличко.
За словами Голови Асоціації міст України, питання ґендерної рівності є серед пріоритетів діяльності Асоціації. Про ефективність роботи АМУ у цьому напрямку свідчить, зокрема, те, що Рада європейських муніципалітетів і регіонів визначила АМУ національним координатором із впровадження в Україні Європейської хартії рівності жінок і чоловіків. Завдяки активним діям Асоціації вже 50 міст України підписали цю Хартію і роблять кроки з її реалізації.
“Запровадження етичних кодексів для Асоціації міст України теж є актуальним питанням. Ми розраховуємо на підтримку міжнародних експертів, які допоможуть у розробці та впровадженні ефективних інструментів у боротьбі з корупцією”, - підкреслив Віталій Кличко.
 
Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» виконується Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи та є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» підписали 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад (КМРВ) Ради Європи Андреас Кіфер  (читати більше тут і тут).
Метою Проєкту є покращення якості місцевої демократії в Україні шляхом посилення інституційних структур та національних асоціацій в їх діяльності, спрямованій на впровадження принципів етики в процесі прийняття рішень та врядування, орієнтованого більше на залучення громадян, відповідальність та прозорість органів місцевого врядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)