Внесено поправки до законопроекту №6466 - про приєднання до міст обласного значення інших територіальних громад

19 / Грудень, 2017
Народний депутат України Продан О.П., представник Голови АМУ у Верховній Раді України, подала пропозиції та поправки до проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№6466). До їх підготовки були залучені експерти АМУ.
Поправки врахували конструктивні пропозиції інших народних депутатів щодо уточнення правових наслідків визнання територіальних громад міст обласного значення спроможними об'єднаними територіальними громадами. Йдеться про  право суміжних сільських, селищних територіальних громад добровільно приєднатися територіальних громад міст обласного значення за умови прийняття відповідних рішень всіма сторонами і дотримання порядку, визначеному статтями 8 - 83 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".
Також поправками запропоновано додатково врегулювати й інші важливі питання, необхідні для реалізації названих вище положень.
Запропоновані зміни дозволять забезпечити безперервність влади місцевого самоврядування на відповідних територіях і виключать формальні підстави для судових оскаржень.
  • Так, зокрема, необхідно чітко визначити момент, коли припиняються повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади. Чинна редакція пов'язує таке припинення з прийняттям радами відповідних рішень. Однак не враховано, що це щонайменше 2 рішення, які приймаються не одночасно. А для однозначного сприйняття необхідно чітко визначати подію, з якою пов'язані такі важливі наслідки. Тому необхідно визначити, що припинення пов'язане саме з рішенням, що прийнято останнім учасником об’єднання, для уникнення різночитань.
На сьогодні у проекті Закону відсутні норми, що поширюють повноваження міської ради на приєднані території.
  • Правками запропоновано усунути цю правову невизначеність, врегулювавши такий перехід повноважень.
Асоціація міст України сподівається на підтримку наведених пропозицій та поправок, а також на якнайскоріше прийняття законопроекту №6466 у другому читанні та в цілому.
Нагадаємо, законопроект про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№ 6466 від 18.05.2017) спрямований на розблокування процесу укрупнення територіальних громад великих міст (міст обласного значення).
Законопроект №6466, серед інших, був підтриманий Загальними зборами Асоціації міст України 14 листопада 2017 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)