Всеукраїнський громадський бюджет стартує 17 вересня

13 / Вересень, 2019
17 вересня розпочинається ініціатива Всеукраїнський громадський бюдет (ВГБ). У цей день також відбудеться презентація ВГБ.
Всеукраїнський громадський бюджет - нова для України демократична практика, яка дозволяє мешканцям пропонувати проекти регіонального розвитку, що будуть втілені в життя за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Цього року обсяг фінансування проектів - 500 млн грн.
Органи місцевого самоврядування отримають ще один механізм діагностування пріоритетів громадян, аналізу настроїв та потреб. ВГБ - механізм фінансової децентралізації, що дозволяє залучити додаткові кошти з бюджету для розвитку регіонів.
В основі ВГБ - прагнення налагодити довіру між владою та громадянами через спільний розвиток проектів регіонального значення.
ВГБ залучає громадян до розподілу коштів держбюджету: активісти пропонують проекти, визначають найбільш пріоритетні шляхом електронного голосування та контролюють реалізацію проектів-переможців.
Всеукраїнський громадський бюджет розвиває команда Експертного Офісу ВГБ, що об'єднує дві організації - SocialBoost та ГО Форум розвитку громадянського суспільства.
 
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ВГБ?
  • ОБЛАСТІ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ
На підготовчому етапі ОМС формують положення про бюджет участі, створюють експертні робочі групи, напрацьовують стратегію інформаційної кампанії.
 
  • ГРОМАДЯНИ ПРОПОНУЮТЬ ПРОЕКТИ
Ідеї публікуються онлайн. ОМС надають висновок щодо можливостей фінансування задуму. За необхідності громадяни доопрацьовують проекти.
 
  • ВІДБУВАЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОННЕ ГОЛОСУВАННЯ
Голосування відбувається онлайн, прозоро та відкрито для усіх охочих. Згодом також онлайн оприлюднюються результати голосування.
 
  • ПІДТРИМАНІ ПРОЕКТИ ВТІЛЮЮТЬСЯ В ЖИТТЯ
Регіональна комісія ДФРР виносить рішення про можливість реалізації проектів. ОМС втілюють ініціативи та звітують про це онлайн.
 
Час та місце проведення презентації: 17 вересня, 10.00 - 12.00, «1991 Civic Tech Center», м. Київ, вул. Мечникова 2, БЦ Парус, 18 поверх.
Зареєструватися можна за посиланням (участь безкоштована).
З авторами ініціативи можна зв'язатися за тел. +38 067 121 7997 або електронною адресою: vgbua2019@gmail.com
Для підключення до платформи Громадський проект можна звернутися за тел. +38 099 140 3603 або на електронну адерсу: kb@socialboost.com.ua

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)