Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю - тема практикуму у Тернопільському РВ АМУ

20 / Серпень, 2019
20 серпня у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю. Участь громадськості у прийнятті фінансових рішень. Громадський бюджет». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови ОТГ, міські, сільські та селищні голови, фахівці профільних підрозділів органів місцевого самоврядування Терноільського РВ АМУ.
Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак привітав учасників та ознайомив їх з діяльністю Асоціації міст України в рамках реалізації проекту «ПУЛЬС», зокрема в частині проведення заходів професійного розвитку.
Модераторами заходу виступив заступник керівника громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Рустам Ергешов.
Під час заходу учасники дізнались про механізми, які варто використати, щоб налагодити співпрацю з громадою, а також про методи, яких варто уникнути, щоб запобігти непорозумінь між владою та громадою. Говорили про правила комунікації, проблемні моменти й шляхи налагодження співпраці.
 
«Дуже важливо проводити зустрічі з мешканцями, щоб не було відчуття того, що влада працює лише «за стінами своїх кабінетів», а на контакт з громадою не йде», - зауважив модератор заходу.
Консультант з правових питань Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, керівник ГО ««Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин розповів про кращі практики впровадження інструменту «Відкритий бюджет» в громадах України.
Під час практикуму обговорили форми залучення громадськості до формування бюджету місцевої ради. Представники органів місцевого самоврядування дізнались про особливості запровадження механізму консультацій через створення «експертних рад». Крім того, обговорювали правові механізми  впровадження інструменту «Громадський бюджет».
  
В ході підведення підсумків практикуму учасники обмінялися досвідом та отримали відповіді на запитання від модератора. Вони також подякували Асоціації міст України та проекту ПУЛЬС за проведення таких корисних практикумів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)