Я.Рабошук: АМУ виступає за дворівневу систему місцевого самоврядування

17 / Червень, 2020
16 червня директор Аналітичного центру Асоціації міст України Ярослав Рабошук дав інтерв`ю виданню «Голос UA» щодо утворення та ліквідації районів.
Так, експерт наголосив, що запропонований Кабінетом Міністрів України проект адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня не вирішує головну проблему – великі диспропорції між адміністративно-територіальними одиницями за чисельністю населення. Крім цього, включення міст обласного значення до складу районів ускладнить систему управління територіями, адже додатково на цих територіях діятимуть нові органи – районна рада та районна адміністрація. Асоціація міст України наголошує, що положення Постанови несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому і бюджетних відносин у містах обласного значення та районів зокрема.
Асоціація міст України виступає за дворівневу систему місцевого самоврядування, де перший рівень – це сільські, селищні, міські ради, які представляють інтереси територіальних громад. І другий рівень – це обласні ради, які вирішують спільні, більш глобальні інтереси. Основні послуги мають надаватися на рівні сільських, селищних, міських рад. А на рівні області повинна бути високоспеціалізована охорона здоров`я, програма регіонального розвитку, утримання доріг між територіальними громадами, - зазначив Я.Рабошук
Відео інтерв`ю доступне за посиланням

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)