31 / Січень, 2018
31 січня директор Аналітичного центру, заступник виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук взяв участь у прямому ефірі телеканалу NewsOne, де прокоментував ініціативу Уряду щодо передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам, розказав які існують загрози для громад через неможливість управляти землями та які переваги вони отримають після передачі повноважень по управлінню землями за межами населених пунктів на місця.
Висловлюючи позицію Асоціації міст України, він сказав: «Ми відстоювали і будемо відстоювати ту позицію, що ті повноваження, які можуть здійснюватися органами місцевого самоврядування, територіальними громадами, повинні бути передані на рівень територіальних громад. Управління земельними ресурсами – це саме ті повноваження, які мають здійснюватися на місцях. По-перше, територіальні громади зацікавлені у своєму розвитку, вони найкраще знають як планувати його і для цього їм потрібна територія. І по-друге, територіальні громади зацікавлені у надходженнях до своїх бюджетів, за рахунок яких вони будуть розвивати свою інфраструктуру – дороги, площі, парки, дитячі садочки, школи. Для цього потрібен ресурс. Цей ресурс можна отримати за рахунок плати за землю. Саме тоді територіальна громада, правильно спланувавши свою територію, облікувавши всіх землекористувачів, взявши відповідну плату за землю, зможе впливати на розвиток інвестицій».

Прямий ефір організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)