ЮНІСЕФ навчає громади бути дружніми до дітей та молоді

09 / Серпень, 2018
9-10 серпня  у Києві Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) проводить навчальний тренінг для першої групи муніципалітетів-учасників ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».
На відкритті заходу виступили керівник департаменту соціальної політики Представництва ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, заступник Міністра молоді і спорту, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, державний експерт Мінрегіону Лідія Євтушенко, Голова громадської спілки «Національна молодіжна рада» Андрій Колобов.
У вступному слові Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, зокрема, сказав: "Переконаний, що українські громади успішно реалізовуватимуть ініціативи та проекти у цій сфері, адже саме нинішній молоді і дітям належить жити у реформованій оновленій країні".
     
Дводенне навчання  для представників органів місцевого самоврядування присвячено таким темам:
  • Процес отримання статуту «Громада, дружня до дітей та молоді»
  • Методологія розробки та затвердження Плану дій
  • Форми і кращі практики залучення дітей і молоді на всіх етапах реалізації ініціативи
Нагадаємо, Асоціація міст України запросила своїх членів долучитись до ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді".  До проекту ЮНІСЕФ вже увійшло більше 20 муніципалітетів (серед них і об’єднані територіальні громади). Всього 160 громад виявили бажання приєднатися до ініціативи.
1 червня Голова Асоціації міст України Віталій Кличко виступив перед учасниками Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який проходив  у Києві.
29 березня в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Від АМУ Меморандум підписав Виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан. 
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах. Дивитися презентацію.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)