17 / Грудень, 2018
З 1 січня 2019 року з вступом в дію Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» №2628-VIII  набирають чинності зміни до ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI.
 
Зазначена стаття Закону трактує, що забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт), який визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку.
Площа такої забудови вказана у ст.27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» - «до 300 квадратних метрів». З 1 січня 2019 року площа індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) забудови може здійснюватися за будівельними паспортами вже до 500 квадратних метрів.  
Довідково 
За наявності плану Зонування території, розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі. 
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. 
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів. 
 
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», яким покращується адміністрування та переглядаються ставки окремих податків і зборів.
 
Аналітичний центр АМУ
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)