Законодавча база реформування місцевого самоврядування – тема засідання регіональної платформи у Чернігові

30 / Березень, 2017
29 березня  відбулося засідання Чернігівської регіональної платформи на тему: «Реформування місцевого самоврядування. Вдосконалення законодавчої бази». Захід  проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь міські, селищні,  сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, народний депутат України О.Кодола, голова Чернігівського регіонального відділення АМУ, Чернігівський міський голова В.Атрошенко,  перший заступник голови Чернігівської обласної адміністрації Л.Сахневич, перший заступник голови Чернігівської обласної ради В.Мельничук, начальник управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України В.Нідзельський, регіональні консультанти АМУ.
В.Атрошенко звернув увагу учасників засідання на правові відносини  органів місцевого самоврядування з силовими структурами. Зокрема, керівників територіальних громад хвилюють питання боротьби з гральним бізнесом, незаконної торгівлі спиртними напоями та інші. Було також зазначено, що в деяких громадах працює 1 дільничний на 21 село. Міський голова звернув увагу очільника поліції на проблему незаконних забудов у місті, несплати податків протягом багатьох років деякими чернігівськими підприємцями та інші.
«Реформа місцевого самоврядування є найбільш системною у нашій державі. На сьогодні в Україні вже створено 366 ОТГ, безпосередньо на Чернігівщині скоро їх буде 19. Слід зазначити, що у порівнянні з 2014 роком збільшилися ресурси місцевих бюджетів на 100 мільярдів гривень. Децентралізація – лише метод, а наша мета – створення самостійних фінансово незалежних громад», – зазначив О.Кодола.
Учасники засідання говорили про проблеми, які необхідно вирішувати на державному рівні. Серед них: централізована політика щодо вивозу сміття, оновлення всіх інженерних мереж та комунікацій, перехід на електронний документообіг, впровадження проектів «Розумне місто» або «Безпечне місто».
В.Мельничук зазначив, що у лютому цього року Верховна Рада України прийняла низку законопроектів, які вдосконалюють процес децентралізації та регулюють питання добровільного об'єднання ОТГ, статус старост, набуття повноважень селищних і міських голів. Крім того, нещодавно народні обранці ухвалили ще один ключовий законопроект, який дозволяє об'єднуватись громадам, що знаходяться в суміжних районах. Однак і досі не вступив у силу «багатостраждальний» Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування», адже Президент України минулого тижня повернув його депутатам на доопрацювання.
 
  
Регіональні консультанти АМУ М.Силенко та Д.Іванов  у форматі мультимедійної презентації проаналізували основні зміни до чинного законодавства в сфері децентралізації та реформи місцевого самоврядування та акцентували увагу учасників засідання на ключових механізмах державної підтримки регіонального розвитку, які громади можуть використати для впровадження низки соціально-економічних проектів.
Варвинський селищний голова В.Саверська-Лихошва, Борзнянський міський голова А.Койда, Срібнянський селищний голова О.Куделя та Носівський міський голова В.Ігнатченко поділились досвідом діяльності очолюваних ними територіальних громад, а також практичними порадами щодо вирішення нагальних проблем.
За результатами засідання учасники платформи прийняли рішення:
1. Клопотати перед народним депутатом України О.Кодолою про лобіювання ним у Верховній Раді України питань:
- децентралізації фінансування місцевих бюджетів
- врегулювання питань розпорядження землями за межами населених пунктів
- унормування процесу утилізації побутових відходів та санітарних рубок лісу.
2. Запровадити виїзні засідання платформи на базі окремої територіальної громади з метою обміну досвідом роботи.
3. Ввести в практику роботи засідань зустрічі з представниками силових структур.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)