Законодавче врегулювання місцевого самоврядування – тема засідання Черкаської регіональної платформи

29 / Листопад, 2018
29 листопада у Жашкові відбулося засідання Регіональної платформи з розвитку місцевого самоврядування, організоване Черкаським РВ АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за фінансової підтримки USAID. Тема заходу - «Розвиток місцевого самоврядування: проблемні питання та їх законодавче врегулювання».
Учасники платформи: міські, селищні та сільські голови, голови ОТГ, представники обласної державної адміністрації та обласної ради. Також у засіданні платформи взяли участь народні депутати України Валентин Ничипоренко та Олександра Кужель.
Відкрив захід Черкаський міський голова, голова Черкаського регіонального відділення АМУ Анатолій Бондаренко. Він зауважив, що такий формат зустрічей представників органів місцевого самоврядування є ефективним, адже міські, селищні, сільські голови саме у такому форматі мають можливість розповісти народним депутатам про проблеми у місцевому самоврядуванні, обмінятися думками, звірити курс громад.
 
 
Народний депутат України О.Кужель розповіла про ситуацію у Смілі навколо теплозабезпечення населення міста та відзначила необхідність підготовки законопроекту про статус міського, селищного, сільського голови, який би унеможливлював його безпідставну відставку депутатами місцевої ради. На прохання міських голів нардеп запропонувала алгоритм депутатської допомоги у вирішенні питання щодо ліквідації дефіциту освітньої субвенції. О.Кужель зупинилась на питанні взаємодії органів місцевого самоврядування з райдержадміністраціями, районними радами та перспективи врегулювання цього питання.
Народний депутат України В.Ничипоренко поінформував учасників про свою депутатську діяльність у виборчому окрузі. На його думку, представники органів місцевого самоврядування громад-членів АМУ – це потужна незалежна сила, яка здатна лобіювати інтереси громад на всіх рівнях влади. Окремо депутат зупинився на питанні використання коштів державних субвенцій і наголосив, громади мають розраховувати не тільки на субвенції, а й потребують більших повноважень та фінансування. Останнього, за словами В.Ничипоренка, можна досягти, залишаючи більше коштів на місцях від сплати податків
За результатами обговорення учасники регіональної платформи прийняли Резолюцію, яку буде скеровано до центральних органів влади для вирішення питань та врахування пропозицій.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)