Законодавство у сфері державних закупівель вивчали на практикумі в Миколаївському РВ АМУ

25 / Квітень, 2018
24 квітня у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування законодавства у сфері державних закупівель. Система ProZorro». Захід організовано в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Миколаївської області, працівники профільних відділів та управлінь, відповідальні особи за здійснення закупівель товарів, робіт та послуг у міських, сільських та селищних ОТГ області.
Модератор заходу, експерт з питань державних закупівель, кандидат наук з державного управління Наталя Дроздова представила учасникам законодавчі новації у проведенні публічних закупівель. Зокрема, зупинилась на сутності та основних засадах роботи у системі ProZоrrо, акцентувала увагу на особливостях роботи на електронних майданчиках, що діють в системі ProZоrrо, надала корисні поради щодо практики планування та проведення електронних торгів (допорогових,  українських, європейських).
Особливу увагу було приділено порядку роботи тендерних комітетів та уповноважених осіб, процесу укладання тендерної документації та порядку внесення змін в документацію торгів. Учасники практикуму ознайомились із самим останнім варіантом підготовки відповідної документації. За словами Н.Дроздової, працівники вже зараз можуть використовувати ці знання в роботі своїх тендерних комітетів. Під час заходу модератор навела присутнім низку прикладів як негативної так і позитивної практики здійснення публічних закупівель, ознайомила з вимогами перевіряючих органів та громадських контролерів, надала поради з практики попередження порушень та оскарження в Колегії Антимонопольного комітету. Також модератор зупинилася на переліку корисних ресурсів, де можна самостійно навчатись здійсненню закупівель, висвітлила нові можливості бібліотек відкритих даних, навела приклади розв’язання ситуативних проблем та організувала предметний діалог з піднятих питань.
Н.Дроздова відмітила, що часто зустрічається з практикою, коли представники органів місцевого самоврядування бояться тендерних закупівель та намагаються обійтися лише допороговими. Вона вважає, що це відбувається лише через страх та необізнаність працівників, і якщо їх навчити, всі ці питання буде вирішено. В цьому контексті, на переконання Н.Дроздової, треба обов’язково підвищувати професіоналізм та культурний рівень закупника, а для цього потрібні такі навчання, які проводить Асоціація міст України. Перші навчання з тендерних закупівель Миколаївське РВ АМУ проводило минулого року. Модератор відмітила, що на цей раз учасники навчання вже більш фахово підготовлені, мають певний досвід та задають ґрунтовні питання, що свідчить про успішність проведення таких навчань.
  
Учасники практикуму отримали вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. Вони висловились схвально щодо продовження Асоціацією міст України практики навчання фахівців органів місцевого самоврядування та підкреслили, що така форма роботи є своєчасною і дуже корисною в питаннях проведення торгів. Одна з учасниць практикуму, заступник Новоодеського міського голови Світлана Зла, як голова тендерного комітету міської ради, підкреслила дуже велику важливість такого навчання. Вона відмітила високий професійний рівень модератора заходу: «Ми знову почали з азів, хоча вже працюємо з цими питаннями щоденно, але  планування закупівель і їх проведення, складення тендерної документації та ті помили які допускаються в складанні ‒ знову це все переглянути було дуже важливо».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)