Застосування містобудівного законодавства – тема практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

17 / Листопад, 2017
16 жовтня в Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю».  Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Під час практикуму учасники, а це – міські голови, заступники міських, селищних, сільських голів, секретарі, керівники та спеціалісти структурних підрозділів рад та ОТГ, розглянули законодавчу базу, що регулює відносини у містобудівній діяльності., обговорили повноваження органів місцевого самоврядування у сфері  містобудування та відповідальність за правопорушення у містобудівній діяльності.
Відкриваючи практикум, виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина  Ільюшкіна зазначила: «Перш за все, організовуючи цей захід, Кіровоградське РВ АМУ ставило перед собою мету підвищити  обізнаність представників органів місцевого самоврядування щодо практичного застосування норм містобудівного законодавства під час підготовки дозвільних документів та вирішення питань реалізації об'єктів будівництва та наголосити на важливості розроблення містобудівної документації як основи для створення сприятливого інвестиційного клімату».
Звертаючись до присутніх, начальник управління регіонального розвитку містобудування та архітектури ОДА – модератор заходу Вікторія Кулікова нагадала, що сьогодні повноваження архітектурно-будівельного  контролю мають лише два міста в області -  Кропивницький та Олександрія. Вона наголосила, що на цей час в державі змінено вимоги та посилено відповідальність суб'єктів містобудування за видачу дозвільних документів, впроваджено штрафні санкції за порушення норм чинного законодавства, положень містобудівної документації, проектних рішень
Окрему увагу учасники практикуму приділили змінам у системі проведення експертизи проектно-кошторисної документації та посиленню нагляду та контролю за будівництвом. Йшлося про створення нової системи архітектурно-будівельного контролю шляхом передачі повноважень органам місцевого самоврядування та утворення виконавчих органів.
Особливу зацікавленість у присутніх викликали практичні рекомендації щодо передбачення коштів на розробку генеральних планів та зонінгів, оприлюднення цих документів як свідчення партнерських відносин з інвесторами.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)