Житомирська регіональна платформа була присвячена проблемам місцевого самоврядування у 2020 році

28 / Жовтень, 2019
25 жовтня у Житомирському РВ АМУ відбулася платформа з діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Проблеми місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення в умовах формування Бюджету 2020 року». Захід проведено в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У заході взяли участь народні депутати України: Сергій КузьмінихАрсеній Пушкаренко, Богдан Кицак, Дмитро Костюк, а також очільники громад Житомирщини, представники Житомирської ОДА, консультанти Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України та представники ЗМІ.
Відкриваючи роботу платформи Виконавча директорка Житомирського регіонального відділення АМУ Тетяна Кухарська подякувала присутнім за те, що знайшли змогу приїхати до Житомира, аби виробити спільну позицію щодо вирішення питань місцевого самоврядування. Також вона зауважила, що керівники громад напрацювали низку пропозицій, які хочуть озвучити.  «Маємо сподівання на такий діалог з парламентарями, де будуть почуті обидві сторони. Асоціація міст України, яка представляє інтереси місцевого самоврядування, готова до системної роботи з народними депутатами України. Ми переконані, що це сприятиме якісному реформуванню місцевого самоврядування та територіальної організації влади», - сказала Т.Кухарська.
Представники громад обговорили проблемні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в умовах реформи місцевого самоврядування та основні аспекти і проблемні питання формування Державного бюджету на 2020 рік.
Про важливість та необхідність постійної комунікації між органами місцевого самоврядування та органами державної влади, народними депутатами наголосив Житомирський міський голова, голова Житомирського РВ АМУ Сергій Сухомлин.
Невдоволення щодо запропонованих змін адмінтерустрою Житомирщини озвучив від імені багатьох голів громад Малинський міський голова Олексій Шостак
Баранівський міський голова Анатолій Душко озвучив цілий ряд проблемних питань місцевого самоврядування. Серед іншого, питання акцизу, державного дорожнього фонду, ДФРР, стан впровадження освітньої та медичної реформи у Баранівській ОТГ, та зауважив на необхідності проведення додаткових бюджетних консультацій на рівні області.
З проханням озвучити план подальших дій щодо впровадження реформи місцевого самоврядування виступили Червоненський селищний голова Юрій Ящук та Семенівський сільский голова Наталія Семенюк, очільники ОТГ, які на проекті «нової карти» Житомирщини зникають.
Розподілити надходження від акцизу пропорційно протяжності доріг у громадах запропонував Пулинський селищний голова Олександр Гаврилюк.
Проблему зупинки фінансування проектів, що мають фінансуватися за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, озвучив Білокоровицький сільський голова Сергій Коцур.
В ході засідання народні депутати України мали можливість не тільки почути проблеми, з яким щоденно стикаються органи місцевого самоврядування, а й отримати конкретні пропозиції щодо механізмів їх вирішення.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)