Здобутки децентралізації: Андріївська громада крокує до розвитку

Андріївська сільська ОТГ Слов’янського району, вибори до якої відбулися 29 жовтня 2017 року, об’єднує жителів 5 населених пунктів: Андріївки, Сергіївки, Варварівки, Новоандріївки та Роганського.

«Поставили перед собою задачу – створити всі необхідні послуги на селі, для того, щоб умови життя людей тут не відрізнялися від умов у місті. Також хочемо зберегти молодь, для чого створюємо робочі місця», — розповідає сільський голова Андріївки Микола Діхтенко.

До своєї мети — заможної та процвітаючої громади — Микола Діхтенко впевнено крокує з 2002 року, коли вперше обійняв посаду. Завдяки ініціативі керівника в Андріївці з’явилися місцеве пожежне депо, комунальне підприємство, вирішені питання вуличного освітлення, водо- і газопостачання, створено благодійний фонд розвитку.

Майже всі мешканці Андріївки є учасниками місцевого благодійного фонду. Щомісяця люди вкладають у фонд по 2 гривні. Добровільно заповнюють квитанції і сплачують їх, бо знають – це може обернутися допомогою для кожного жителя села. Так само сплачують внески організації та підприємства, з якими сільрада уклала соціальні договори.

Соціальні контракти в Андріївці укладені з усіма бюджетоутворюючими підприємствами. Така співпраця дозволяє не тільки допомагати тим, хто опинився у скрутному становищі, але й надавати фінансову допомогу закладам освіти, культури, медицини.

«Нам дуже допомагає сільська рада і наш голова, — говорить завідувач Андріївського фельдшерсько-акушерського пункту Лариса Задорожня. — Все, що нам потрібно для роботи, – медикаменти, господарчі приналежності та обладнання ми можемо придбати за рахунок місцевого благодійного фонду».

Одним із пріоритетних на найближчий час є питання медичного обслуговування. Наразі заплановані та вживаються всі заходи для залучення на село фахівців сімейної медицини. Зокрема, Андріївська громада є однією з 3-х об’єднань в області, де буде реалізована програма соціального житла. Окрім цього, тут діють програми підтримки молоді і спорту, малого підприємництва, сільського господарства.

«Ми як потяг, який мчить на повній швидкості і який вже неможливо зупинити, -зазначає сільський голова. — Ми створили всі необхідні умови, розігнавши цей «потяг», і будемо крокувати курсом до своєї головної мети».

За словами Миколи Діхтенка, реформа, що відбувається, – це шанс для ще більшого розвитку всієї сільської громади. А так званий «потяг» перетворень на селі має дістатися своєї головної мети – розвитку місцевої інфраструктури та підвищення добробуту усіх мешканців.

 

 

 

Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)