Під час практикуму у Хмельницькому РВ АМУ вивчали застосування сучасних інформаційних технологій в громадах

05 / Листопад, 2019
У Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України сьогодні відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування сучасних інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування. Електронне урядування як чинник відкритості влади для громади». Захід пройшов в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Учасники практикуму: представники міських, селищних та сільських громад Хмельниччини.
Модератор заходу – консультант з розробки комунікаційних стратегій креативної агенції «РУТА-дизайн», журналіст Анна Сіра.
Під час практикуму було розглянуто такі питання:
  • Система внутрішньої комунікації в громаді. Побудова системи інформування «влада-громада».
  • Робота інформаційної служби в Інтернеті. Чому не варто остерігатися сучасних інформаційних технологій.
  • Електронне урядування як чинник відкритості влади для громади. Як електронне врядування може оптимізувати роботу ОМС.
  • Платформи та сервіси, що можуть спростити перехід до системи електронного врядування.
  • Держава в смартфоні: перспективи.
Учасники отримали знання щодо напрямків та особливостей формування комунікаційної діяльності в громадах. Зокрема, обговорили нюанси та вимоги законодавства про доступ до публічної інформації та інформування про діяльність муніципалітетів, мету наповнення сайту та прийоми роботи з інформацією, формування системи внутрішнього інформування та обміну даними між «комунікаційниками» ОМС та підрозділами, закладами, підприємствами, способи та засоби роботи зі ЗМІ, важливість гігієни інформаційного поля для формування бренду території та громади.
Під час заходу представники громад отримали також пам’ятки та алгоритми роботи з сайтом, сторінкою у Фейсбук, шаблони новин та інші інструменти, які полегшать налагодження ефективної комунікаційної роботи у громадах.
Окремо обговорили платформи та сервіси електронного врядування, як державні, так і створені за рахунок іноземних проектів. Було зазначено, що дані сервіси є основою онлайн-спілкування влади і громади та формують відкритість органі вмісцевого самоврядування, будуючи довіру населення до місцевої влади.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)