У Маруіполя з'явився серйозний позитивний баланс в бюджеті міста, що становить десятки мільйонів гривень. Станом на початок червня 2017 року надходження дохідної частини міського бюджету склали 1 млрд 974 млн гривень При цьому видатки проведені в сумі 1665,7 мільйона, або 50,6% до уточненого плану на 2017 рік. Таким чином, бюджет Маріуполя є профіцитним, що дає можливості для появи додактових коштів на розвиток. Місто все більш стає цікавим для інвесторів, активно співпрацює з міжнародними організаціями у сфері покращення і розвитку інфраструктури.
Висока наповнюваність бюджету дозволяє спрямовувати кошти на вирішення актуальних проблем, що стоять перед громадою і виконувати програми, спрямовані на перспективний розвиток Маріуполя.
Станом на початок червня видатки спеціального фонду міського бюджету (без урахування витрат за рахунок власних надходжень бюджетних установ) профінансовано в сумі 143,2 мільйона гривень. У тому числі: 51,9 мільйона - на придбання техніки для ремонту доріг, 21,6 мільйона - на придбання трамваїв, 7,2 мільйона - на капремонт житлового фонду, 35,4 мільйона - на реконструкцію та капремонт бюджетних установ та інших об'єктів.
Маріуполь став другим містом в Україні, з яким Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписала Меморандум про співпрацю, що передбачає спільну роботу в сфері розвитку муніципальної інфраструктури. В рамках Меморандуму можлива співпраця за кількома ключовими для Маріуполя напрямками: модернізація громадського транспорту, розвиток системи утилізації відходів і міської системи водопостачання. Для Маріуполя це ще один крок на шляху розвитку: залучення додаткових інвестицій в економіку міста дозволить в значній мірі скоротити термін реалізації ключових проектів.
Крім того, у червні 2017 року завершується робота зреалізації низки проектів, запущених міською владою спільно з організаціями ЮНІСЕФ та GIZ. Всі проекти реалізовані на високому рівні, тому міжнародні організації продовжать співпрацю з Маріуполем в рамках нової чотирирічної програми щодо забезпечення належного функціонування та обслуговування системи водопостачання. У цьому році місто замінить рекордну довжину водоводу - 45 км.
Також за підтримки міжнародних організацій в Маріуполі реалізується унікальний проект «Соціальна вода».