3 жовтня у світі відзначався Всесвітній день середовища проживання – Генеральний секретар ООН звернувся із відповідним посланням до представників міст

04 / Жовтень, 2016

Підкресливши факт стрімкої урбанізації у світі, в ООН закликали міських голів переосмислити концепцію планування міст. За даними ООН на сьогоднішній день половина населення планети проживає саме у містах. При цьому, приблизно чверть жителів живуть у міських нетрях або неформальних поселеннях.

"Високі темпи урбанізації стали причиною росту кількості бідняків, які проживають в небезпечних умовах, без доступу до базових послуг, включаючи водо- та енергопостачання, медичне обслуговування і вивіз сміття", - йдеться у посланні Генерального секретаря ООН, приуроченого до Всесвітнього дня середовища проживання.

В ООН відзначають, що стрімка урбанізація породжує не лише нові можливості, але і цілий ряд нових проблем. При відсутності адекватного міського планування зростання чисельності міського населення може конвертуватись у ріст нерівності і негативно вплинути на навколишнє середовище. Адже саме міста генерують більшу частину відходів і є основними джерелами забруднення. Саме тому представники ООН закликали покращити якість управління містами, будувати більше житлових, енергоефективних об’єктів та налагодити систему громадського транспорту.

"Доступ до адекватного житла – універсальне право кожного і це питання повинне бути в центрі політики планування і управління містами" – зауважив представник Програми ООН по населеним пунктам Хоан Клос.

Як відомо, до 2030 року міські жителі будуть складати вже дві третини населення світу. На них буде припадати 80% світового ВВП.   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)