«АМУ допомагає містам України рухатися до європейського майбутнього», - Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків

07 / Червень, 2017

У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.

На наші запитання відповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
- Як змінилася АМУ за чверть століття?
- Асоціації міст України майже ровесниця незалежності нашої країни та має схожі риси розвитку з нею. Постійна робота членів Асоціації дала змогу сьогодні об’єднати 615 місцевих рад у велику спільну родину, створити 25 регіональних відділень. Асоціація допомагає містам та підтримує створення сприятливого середовища для проведення таких необхідних реформ.
- Назвіть три головні риси АМУ.
- Асоціація – це постійний захист інтересів територіальних громад в центральних та регіональних органах державної влади, систематичне проведення циклів навчання від АМУ, а також налагоджування відносин між українськими містами та їх європейськими партнерами, можливість обміну досвідом, що відіграє важливу роль у розвитку територіальних громад.
- Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
- Після початку децентралізаційних процесів в Україні у влади на місцях з'явилося не лише більше повноважень, а й більше обов’язків. Завдяки АМУ ми маємо повні та вичерпні консультації з тих чи інших важливих питань місцевого самоврядування. Місто має доступ до постійного навчання та можливість обміну досвідом з іншими містами. Має повну підтримку на шляху побудови громадянського суспільства. Адже все починається з малого. Й щоб побудувати сильне громадянське суспільство в Україні, потрібно починати з кожного міста, селища чи села.
- Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї надії?
- Звичайно, адже Асоціація постійно допомагає містам України рухатися до свого європейського майбутнього.
- Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
- Не зупинятися на досягнутому, продовжувати роботу. Адже в час, коли в державі розпочалася реформа децентралізації, яка спричинила незворотні зміни в нашій країні, містам потрібна надійна підтримка для досягнення спільної мети.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)