«АМУ ніколи не залишається осторонь нагальних загальнодержавних та місцевих проблем», – Чорноморський міський голова Валерій Хмельнюк

19 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Чорноморський міський голова (Одеська область) Валерій Хмельнюк:
– Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
– За 25 років АМУ зуміла об’єднати та залучити до співпраці велику кількість міст, селищ та сіл України, стала потужною організацією, що захищає інтереси місцевого самоврядування, бере активну участь у формуванні законодавчої бази.
– Назвіть три головні риси АМУ.
Асоціація міст України ніколи не залишається осторонь нагальних і гострих загальнодержавних та місцевих проблем; завжди відстоює інтереси місцевого самоврядування та утверджує його провідне місце в структурі влади; є надійним товаришем і помічником у вирішенні питань, що відносяться до компетенції місцевого самоврядування.
Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
Члени АМУ завжди можуть отримати компетентну інформаційну, організаційну та консультативну допомогу, брати участь у державних та міжнародних проектах, що спрямовані на розвиток місцевого самоврядування.
Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
Звичайно так, адже діяльність Асоціації охоплює два основні напрями – підтримка і розвиток місцевого самоврядування. Поглиблення співробітництва та обмін досвідом між містами, селищами та селами дає змогу вдосконалювати напрацювання та покращувати стан різних галузей життєдіяльності у громадах. Неодноразово Чорноморськ ставав платформою для зустрічей та спілкування між керівництвом українських міст з метою обговорення питань місцевого значення, ознайомлення з розвитком інфраструктури населених пунктів тощо. Ми завжди гостинно приймали колег і отримували позитивний та корисний досвід після таких форумів.
Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
Хочеться побажати  АМУ успіхів у всіх починаннях, досягнення поставлених цілей та реалізації цікавих проектів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)