АМУ підтримує проект «Антикорупційна ініціатива ЄС»

01 / Червень, 2017
Сьогодні у приміщенні Клубу Кабінету міністрів України відбувся запуск проекту «Антикорупційна ініціатива ЄС».  
Участь у заході взяли Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Комісар ЄС Йоганнес Ган, Голова проекту «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» Ека Ткешелашвілі, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен, представники Уряду, Верховної Ради України, керівники антикорупційних органів.
Інтереси органів місцевого самоврядування представляли Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Перш за все, Віталій Кличко подякував західним партнерам за підтримку та довіру до України і наголосив, що столична влада готова максимально сприяти у впровадженні європейського проекту. «Я хочу подякувати за співпрацю міжнародним партнерам та особисто панові єврокомісару Йоханесу Гану за впровадження Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні, за допомогу у реалізації антикорупційної політики. Асоціація міст України готова співпрацювати з «Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні», щоб боротися з корупцією у містах, та надалі сприяти прозорості і відкритості всіх процесів міського управління», – зазначив Голова АМУ.
Сьогодні Київ показує приклад іншим українським містам як забезпечити прозорість усіх управлінських процесів і використання бюджетних коштів. «Ми з перших днів почали робити усе, щоб робота мерії стала прозорою та відкритою. Ми відкрили для активістів, киян засідання усіх комісій Київради, виклали у відкритий доступ усю документацію КМДА, запустили систему «Відкритий бюджет». І вже два роки кожен може подивитися усі доходи та витрати міста», - наголосив Віталій Кличко. Він зазначив, що із самого початку роботи влада міста здійснює аудит діяльності КМДА та структурних підрозділів і передає всі матеріали правоохоронцям. «З липня 2014 по червень 2015 року департамент внутрішнього фінансового контролю провів перевірки. Із загальної суми виявлених порушень та недоліків втрати становили 382 млн грн. За результатами внутрішнього аудиту ми передали правоохоронцям десятки кілограмів паперів! На сьогодні порушено близько 70 кримінальних справ і оголошено півтора десятка підозр», - наголосив Віталій Кличко. Іншою стороною боротьби з корупцією є ефективна діяльність правоохоронних органів, які мають повноваження притягнути винних у хабарництві до кримінальної відповідальності.
 
 
Мета антикорупційної ініціативи ЄС – посилити спроможність новостворених антикорупційних інституцій і зміцнити зовнішній контроль за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та медіа.
Зокрема, антикорупційна ініціатива ЄС сприятиме залученню громадянського суспільства до антикорупційної діяльності, особливо в регіонах. Ініціатива допомагатиме місцевій владі, що підтримує справжні зміни, та готова до співпраці з організаціями громадянського суспільства, запроваджувати цілий комплекс антикорупційних заходів у муніципалітетах. Найближчими місяцями будуть обрані шість пілотних міст, де впроваджуватиметься  антикорупційна ініціатива ЄС. Оскільки Асоціація міст України представляє інтереси територіальних громад, долучена до процесів децентралізації  в країні, вона має стати партнером у поширенні досвіду проекту, який буде напрацьований у цих пілотних містах.
Крім того,  антикорупційна ініціатива ЄС посилить спроможності новостворених антикорупційних інституцій щодо ведення розслідувань, здійснення кримінальних переслідувань та покарань випадків корупції. У рамках програми будуть доступні різні види підтримки, адаптовані до потреб бенефіціарів. Вона стосуватиметься не лише експертного потенціалу та підготовки, але й вагомої ІТ-підтримки.
Також ця ініціатива зміцнить спроможність Комітету Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції ретельно досліджувати законодавство у сфері боротьби проти корупції та стежити за впровадженням реформи. Аби допомогти українському парламенту із цими завданнями, буде створено Консультаційну раду міжнародних експертів.
Ініціатива триватиме три роки. Внесок Єврокомісії на її функціонування складає 15 млн євро, Міністерства закордонних справ Данії – 1,34 млн євро.

 

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)