«АМУ повністю довела свою здатність погоджувати діяльність державних та громадських інституцій у сфері місцевого самоврядування», – Бориспільській міський голова Анатолій Федорчук

31 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Бориспільській міський голова (Київська область) Анатолій Федорчук:
– Як, на вашу, думку змінилася АМу за чверть століття?
25 років АМУ – це досить багато для того, щоб зайняти свою нішу в механізмі формування та реалізації державної муніципальної політики та започаткувати нову муніципальну культуру, і зовсім мало для того, щоб змінити ставлення українського суспільства, його громадян до територіальної самоорганізації та самоврядування. За весь цей час Асоціація повністю довела свою здатність погоджувати діяльність державних та громадських інституцій у сфері місцевого самоврядування, розробила низку концептуальних документів та законопроектів з питань місцевого і регіонального розвитку. АМУ не тільки стала стрижнем для саморозвитку громад, але і силою, здатною протистояти надмірній централізації державної влади.
– Назвіть три головні риси АМУ.
Асоціація це:
- місток між державою та громадським суспільством, для якого характерна реалізація європейського напрямку розвитку українського суспільства;
- здатність бути платформою для обміну муніципальним досвідом, впровадження механізмів координації діяльності суб’єктів муніципального консалтингу.
- спроможність об’єднати зусилля лідерів міст, селищ, сіл України заради досягнення єдиної мети - розбудови місцевого самоврядування в Україні;
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
Переваг органів місцевого самоврядування, як членів АМУ є безліч. Це і встановлення партнерських зв’язків між містами України, проведення ефективного політичного діалогу органів місцевого самоврядування з їх партнерами на національному і регіональному рівнях, здійснення обміну досвідом муніципальної діяльності у різних регіонах, можливість відпрацювання концептуальних документів щодо зміцнення і розвитку місцевого самоврядування в Україні з подальшим поданням пропозицій керівництву держави, підвищення рівня правової культури та ефективності діяльності органів місцевого самоврядування, ознайомлення посадових осіб місцевого самоврядування з кращою міжнародною практикою  шляхом проведення міжнародних навчальних поїздок.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
У нинішніх нелегких умовах розвитку місцевого самоврядування Асоціація виконує вкрай складні та відповідальні завдання, поставлені суспільством і державою. У межах своїх функцій та повноважень Асоціація робить все можливе на належному професійному рівні, бо сповідує філософію муніципальної реформи, яка відповідає європейським стандартам та українським реаліям.
– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
Попереду АМУ нові важливі завдання. Вона повинна відіграти свою роль у переході до суспільного типу муніципальної реформ, яка має стати справою не стільки влади (центральної та місцевої ), скільки самих громадян та їх об’єднань. Оптимальним результатом втілення спільних зусиль повинні стати самодостатні і заможні територіальні громади, в яких громадяни демократично і свідомо вирішують питання місцевого значення, впливають на ухвалення рішень щодо їхньої життєдіяльності, мають дієві інструменти контролю над владою, а найголовніше – отримують якісні й сучасні послуги, живуть повноцінним життям у цивілізованій та успішній країні.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)