АМУ провела прес-кафе для журналістів та регіональних консультантів з комунікацій

21 / Грудень, 2016

Як міжнародні проекти допомагають Україні впроваджувати реформи? Відповіді на це питання шукали журналісти та консультанти з комунікацій із всіх регіонів України в рамках прес-кафе, організованого Асоціацією міст України.

Спеціаліст з надання послуг ОМС проекту USAID ДОБРЕ Максим Бурдавіцин розповів про історію та місію діяльності проекту. Акцентуючи увагу на принципах діяльності проекту ДОБРЕ, спікер зауважив, що завдання, які ставляться перед проектними офісами повинні бути корисними для суспільства, для громади. При цьому, він зауважив, що громадяни повинні відчувати себе партнерами проекту, вони мають усвідомити, що результати проекту будуть корисними не для влади, а, насамперед, для суспільства.

Директор програми USAID «РАДА» Ігор Когут розповів про структуру та завдання програми «РАДА». У цьому контексті, виступаючий наголосив, що проект має тісні робочі зв’язки , як з авторитетними інституціями громадянського суспільства  - громадянська мережа «Опора» , Internews-Україна, Лабораторія законодавчих ініціатив, так з народними депутатами. Звертаючись до журналістів,  Ігор Когут,  зауважив, що важливим партнером у співпраці із нардепами, є саме журналісти.

Підтримка потенціалу малого та середнього бізнесу та впровадження ефективного демократичного управління у муніципальному секторі – пріоритети діяльності проекту Уряду Канади «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). Менеджер з комунікацій проекту ПРОМІС  Ольга Кучинська  розповіла про кроки, які реалізовує проект в частині децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Директор проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи» Вячеслав Зубенко наголосив, що проект, який він очолює реалізовується у семи компонентах. Проте одним із найважливіших напрямків роботи проекту є підтримка місцевого економічного розвитку. У контексті прийняття Державного бюджету на 2017 рік, спікер розповів про важливість програмно-цільового методу планування бюджетів, над яким працює проект «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи».

Менеджер з комунікацій проекту USAID «Громадяни в дії» Олександр Равчев  розповів про принципи та інструменти місцевої демократія – один з напрямків роботи. Зокрема спікер презентував результати дослідження Індексу демократичності міст. Іншим елементом презентації стало представлення рейтингу публічності комунальних підприємств. Олександр Равчев розповів про методологію цих досліджень та закликав журналістів, присутніх на прес-клубі, долучатись до роботи проекту в регіонах.

Про діяльність шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізація в Україні» розповіла  старший експерт проекту Іева Калнінья. Вона наголосила, що найважливішим у проектній діяльності – правильний вибір цільової аудиторії.

«Люди на місцях повинні розуміти зміст та наслідки реформи з децентралізації. Суспільству потрібен чіткий меседж, неважливо від галузі децентралізації»  - зауважила експерт.

Спікер зауважила, що фіскальна і освітня децентралізація – напрямки, які впроваджуються проектом в Україні, із врахуванням шведського досвіду реформ.  Іева Калніньяк підкреслила, що в Україні варто змінювати культуру управління, громадам необхідні відповідальні  лідери, які здатні взяти на себе відповідальність та забезпечити економічний, освітній ріст.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)