«АМУ робить громади сильнішими», – Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ

06 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук.
– Як змінилася АМУ за чверть століття?
Асоціація міст України — це потужна всеукраїнська організація, що бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування та зуміла об’єднати до співпраці більшу частину українських міст, селищ і сіл. Інституція, що була біля витоків реформи місцевого самоврядування та побудови європейського напрямку розвитку українського суспільства, постійно надає інформативно-роз’яснювальну допомогу громадам, що хочуть утворитися та громадам, котрі працюють у новому форматі.
– Назвіть три головні риси АМУ.
Асоціація міст України – це організація, яка упродовж 25 років систематично та наполегливо відстоює інтереси громад у Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України та інших органах центральної влади, є надійним помічником, кваліфікованим партнером та  захисником інтересів місцевого самоврядування.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ? 
Громади, що є членами Асоціації міст України, об’єднались навколо спільних інтересів і проблем. І це робить громади сильнішими. Оскільки відбувається обмін досвідом, підвищення кваліфікації завдяки практикумам, семінарам, тренінгам, а головне, ефективний діалог органів місцевого самоврядування з владними структурами на законодавчому рівні.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї надії?
У нинішніх непростих умовах розвитку та реформування місцевого самоврядування, коли баланс між державними та місцевими повноваженнями і фінансуванням далекий від ідеалу, Асоціація міст України на належному  професійному рівні через експертів та консультантів у всій Україні виконує всі покладені на неї обов’язки та  сподівання.
– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
Асоціація міст України має свою історію доброї роботи задля розвитку та зміцнення місцевого самоврядування, бажаю так і надалі активно працювати та робити громади сильнішими.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)