«АМУ створює умови для ефективнішого здійснення повноважень органів місцевого самоврядування», – Віктор Журавель, Коропський селищний голова

19 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Віктор Журавель, Коропський селищний голова (Чернігівська область):
Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
–  Асоціація міст України підтримує курс ринкових перетворень, розширює  зв'язки між містами на ґрунті економічного співробітництва, захищає права та інтереси членів АМУ в органах державної влади, взаємодіє з владними структурами і громадськими об'єднаннями в справі перетворення України на країну з соціально орієнтованою ринковою економікою.
Назвіть три головні риси АМУ.
– Асоціація  це: об`єднання зусиль міських, сільських та селищних рад, спрямованих на захист прав та інтересів територіальних громад; створення умов для ефективнішого здійснення повноважень органів місцевого самоврядування;
налагодження взаємодії з органами державної влади у процесі вирішення питань місцевого і регіонального розвитку.
Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
– АМУ надає інформаційну, організаційну та консультативно-експертну допомогу; займається розробкою навчальних програм з проблем підготовки муніципальних кадрів; налагоджує зв'язки з іноземними та міжнародними організаціями, чия діяльність спрямована на вирішення проблем місцевого самоврядування; допомагає містам в налагодженні побратимських зв'язків.
Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
– Ще більш наполегливо захищати законні права та інтереси членів асоціації в органах державної влади,  Верховні Раді, Кабінеті Міністрів України, активніше вносити пропозиції до законів, які стосуються органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)