АМУ та Мінцифра консолідують зусилля у сфері цифровізації громад

23 / Лютий, 2021
Сьогодні, 23 лютого 2021 року, підписано Меморандум про співробітництво між Асоціацією міст України та Міністерством цифрової трансформації України. Головна мета – консолідація зусиль та визначення напрямків для співпраці у впровадженні цифрової трансформації громад.
Меморандум підписали Голова Асоціації міст України Віталій Кличко та Віце-прем’єр–міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
АМУ та Мінцифри визначили такі напрямки співпраці - цифрова трансформація в сферах освіти, медицини, ЖКГ, запровадження е-документообігу та е-послуг, Смарт Сіті на рівні місцевого самоврядування.
Спільна діяльність Сторін буде спрямована на:
  • організацію  тематичних семінарів, дискусій, круглих столів, конференцій;
  • сприяння розробці і впровадженню навчальних та інформаційних програм та курсів, різноманітних проектів, спрямованих на підвищення рівня цифровізації в громадах;
  •  аналітичне дослідження найбільш проблемних питань, що перешкоджають впровадженню цифрових технологій;
  • координація розробки нормативної бази щодо цифрової трансформації.
Окрім того, АМУ та Мінцифра поширюватимуть успішні практики в сфері впровадження цифрових технологій в управління громадами.
 «Впровадження інструментів Smart city важливе для усіх громад - від найменшої до великого міста. Адже сучасні технології дозволяють швидко і якісно отримувати об’єктивні дані про реальні запити жителів, а це допомагає ухвалювати ефективні рішення головам громад. З іншого боку, цифрова трансформація в сферах медицини, освіти, ЖКГ та в інших дозволяє місцевому самоврядуванню забезпечити надання якісних публічних послуг для мешканців громад. І це особливо актуально сьогодні, коли нові, реформовані, громади отримали нові повноваження та компетенції завдяки децентралізації. Київ уже кілька років успішно втілює «розумні» технології і готовий ділитися своїм досвідом з містами і містечками України», - зазначив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко.
Запорукою досягнення мети Меморандуму стане залучення до його реалізації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, представників громадських організацій.

«Сьогодні Мінцифра працює над тим, щоб перевести 100% державних послуг в онлайн до 2024 року. Наша ціль – створити зручні державні сервіси, які спрощують життя українців та зменшують присутність держави в житті людей. Нам знадобився рік, щоб побудувати організаційну структуру у владі, яка дозволяє пришвидшити цифровізацію країни. Ми вже призначили профільних заступників з цифровізації (CDTO) у кожному міністерстві. Тепер наша мета - щоб CDTO з’явилися у кожному місті і у кожній громаді. Підписаний сьогодні меморандум сприятиме призначенню заступників мерів та голів громад, а також  створенню підрозділів з цифровізації та реалізації проектів Смарт Сіті», - сказав Віце-прем’єр–міністр - Міністр цифрової трансформації України ​ Михайло Федоров.

     

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)