Асоціація міст Німеччини долучається до Європейського альянсу міст та регіонів для відновлення України

24 / Червень, 2022
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Мелітопольський міський голова Іван Федоров та Бучанський міський голова Анатолій Федорук взяли участь у засіданні Асоціації міст Німеччини, яке відбулося 23 червня в Берліні.
Мери німецьких міст зібралися з метою синхронізувати свої дії з Урядом та бізнесовими структурами країни у справі відновлення українських міст.
«Від себе особисто, від імені Голови Асоціації міст України Віталія Кличка, від близько тисячі українських муніципалітетів, які є членами АМУ, хочу перш за все подякувати вам за допомогу Україні»,  -  звернувся Олександр Слобожан до поважного зібрання.
  
Він зазначив, що до АМУ входять міські, селищні та сільські громади, і кожна з них щоденно стикається з викликами. І йдеться не лише про зруйновану інфраструктуру, а й про тиск і загрозу життю посадовців місцевого самоврядування. О.Слобожан розповів, що за час війни 53 сільських, селищних, міських голови були викрадені агресором та піддавалися тортурам за те, що працювали, намагалися забезпечити життєдіяльність своїх громад та підтримати жителів… Сьогодні, на жаль, ще троє мерів перебувають у полоні рашистів.
Виконавчий директор АМУ підкреслив, що через війну в Україні муніципальна влада в Німеччині, як і у всій Європі, стикнулася з новими проблемами – біженці, необхідність надання фінансової та гуманітарної допомоги тощо, і подякував мерам за підтримку українців.
«Міжнародна онлайн платформа Cities4Cities, створена завдяки мерам європейських муніципалітетам, вже сьогодні допомагає українським громадам налагодити партнерство з містами європейських країн і отримати допомогу», - розповів Олександр Слобожан та запросив мерів міст Німеччини скористатися цим онлайн інструментом, щоб  дізнатися, якої допомоги потребують українські громади.
Також Виконавчий директор АМУ повідомив про роботу Національної ради з відновлення України від наслідків війни при Президентові України, до робочих груп якої залучені й представники АМУ. Так, в Офісі Президента України вже напрацьовано каталог проєктів щодо відновлення інфраструктури в громадах. О.Слобожан запросив німецьких колег долучитися до їх реалізації спільно з Асоціацією міст України.
 
    
 
  
Після виступів мерів та дискусії Асоціація міст Німеччини підтримала позицію, що відновлення України може відбуватися тільки спільно.
Асоціація міст Німеччини звернулася до Федерального Уряду з пропозицією створити окремий орган, який відповідатиме за системне відновлення України.
Німецькі міста підтвердили готовність активно взяти участь у відбудові України та підтримали Європейський альянс міст та регіонів для відновлення України. Мери звернулися до Європейської комісії, щоб юридично долучитися до цією платформи і щоб стратегічна співпраця з відновлення України відбувалася на різних рівнях
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан подякував німецьким колегам за такі рішення і висловив сподівання на подальше плідне співробітництво німецьких муніципалітетів та українських громад.

Нагадаємо, онлайн-платформа Cities4Cities, започаткована за підтримки Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, розроблена для підтримки українських громад у пошуку партнерів. Платформу було створено за ініціативи Президента Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад та мера міста Зіндельфінген (Німеччина) Бернда ФьорінгераВін пояснив, що необхідність координації заходів з підтримки влади на місцевому рівні стала для нього абсолютно зрозумілою після візиту до польського м. Хелм, міста-побратима м.Зіндельфінген, розташованого поблизу українського кордону, наприкінці березня, де він особисто побачив «нагальну потребу в матеріальній, фінансовій та людській підтримці». Дізнатися більше про платформу, зареєструватися.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)