«Асоціація міст України спонукає громади до продуктивної єдності у вирішенні нагальних питань життєдіяльності», – Запорізький міський голова Володимир Буряк

22 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Запорізький міський голова Володимир  Буряк:
– Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
Протягом років своєї діяльності Асоціація міст України брала активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин, надавала організаційну та консультативну допомогу своїм членам, опікувалася проблемою підготовки і перепідготовки муніципальних кадрів, налагоджувала міжнародні зв'язки між містами тощо.
Очевидною заслугою Асоціації є запровадження досить дієвої практикивідстоювання інтересів територіальних громад в центральних та регіональних органах державної влади, введення ряду заходів з активізації процесу об’єднання громад.
Результат цієї діяльності – побудова ефективного діалогу з Урядом, який і сьогодні продовжує сприяти балансу повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
– Назвіть три головні риси АМУ.
Асоціація міст України –це захист інтересів, партнерство та розвиток територіальних громад.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
Перш за все, це можливість розробки спільних дій щодо подальшого розвитку громад, обмін позитивним досвідом, взаємне навчання.
По-друге, можливість започаткування зв’язків з іноземними та міжнародними організаціями у вирішенні нагальних питань сфери місцевого самоврядування.
Крім того, отримання консультативно-експертноїта організаційноїпідтримки для провадження заходів із життєзабезпечення громад.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
На мою думку, так, виправдовує. Адже Асоціація міст України спонукає громади до продуктивної єдності у вирішенні нагальних питань життєдіяльності. Така спільність значно збільшує можливості територіальних громад, позитивно впливає на подальший хід децентралізаційної та інших реформ сфери місцевого самоврядування.
– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
За 25 років своєї діяльності Асоціація міст України здобула визнання та авторитет завдяки не лише впровадженню програм із соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад, а й завдяки виробленню політики у сфері місцевого самоврядування з позицій посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування  в Україні.
Я звертаюся до своїх колег із побажаннями наснаги й натхнення у продовженні справи розвитку місцевого самоврядування в Україні, змістовних успіхів і перемог в ім’я процвітання нашої країни.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)