Асоціація міст України та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву підписали Меморандум про співпрацю

07 / Липень, 2017
7 липня Асоціація міст України в особі Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву в особі голови правління Сергія Комнатного  підписали Меморандум про співпрацю.
Підписання Меморандуму відбулось у Міністерстві регіонального розвитку України, будівництва та ЖКГ під час розширеного засідання Наглядової ради Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, присвячене 25-річчю організації, що відбулося під головуванням першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ В’ячеслава Негоди. Участь в засіданні взяли члени Наглядової ради, народні депутати України, представники органів влади та органів місцевого самоврядування, Асоціації міст України, керівники будівельних компаній, працівники Фонду.
 
    
«Меморандум не започатковує співпрацю між організаціями, а лише формалізує її. Так, Асоціація є надійним партнером Держмолодьжитла уже багато років», – зазначив Олександр Слобожан, який є членом наглядової ради Держмолодьжитла.
Метою Меморандуму є співпраця і консолідація зусиль, спрямованих на реалізацію житлової політики держави, захист житлових прав громадян України, запровадження інноваційних механізмів, спрямованих на вирішення житлових проблем населення України та подальший розвиток місцевого самоврядування.
Відповідно до Меморандуму Асоціація міст України та Держмолодьжитло будуть спільно:
-  розробляти механізми, спрямовані на прискорення розвитку житлового сектору та збільшення об’ємів будівництва житла для молоді;
-  підтримувати та розвивати програми молодіжного кредитування;
-  сприяти реалізації місцевих та державних програм забезпечення населення доступним житлом.
Окрім цього, передбачається активне залучення членів Асоціації міст України до участі у житлових програмах, які реалізує Держмолодьжитло в регіонах України.
 
  
«Держмолодьжитло веде наполегливу роботу щодо консолідації зусиль з органами місцевого самоврядування у напрямку житлового забезпечення громадян. З багатьма органами місцевої влади укладено меморандуми про співпрацю у цьому питанні. Внаслідок цього в Україні збільшується кількість прийнятих на місцевому рівні житлових програм, які реалізовує Держмолодьжитло. Також, зростає і обсяг фінансування житлових програм за рахунок місцевих бюджетів», – зазначив Сергій Комнатний. За його словами, цього року в Україні діє понад 130 житлових програм, запроваджених органами місцевого самоврядування. Для реалізації цих програм у місцевих бюджетах передбачено понад 160 млн. грн.
Під час засідання наглядової ради Держмолодьжитла за віддану працю на благо громади та плідну співпрацю з Державним фондом у реалізації міських програм забезпечення жителів доступним житлом Почесною нагородою «Подякою голови Асоціації міст України» були нагороджені:
  • Геннадій Кернес – Харківський міський голова;
  • Володимир Хомко – Рівненський міський голова;
  • Анатолій Бондаренко – Черкаський міський голова;
  • Віталій Малецький – Кременчуцький міський голова;
  • Олександр Сєнкевич – Миколаївський міський голова;
  • Михайло Фатєєв – заступник Харківського міського голови;
  • Валерій Веремчук – депутат Львівської міської ради 7 скликання.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)