Асоціація міст України та проект ПУЛЬС підтримують необхідність прийняття Закону щодо адміністративно-територіального устрою України

12 / Червень, 2018
11 червня у м. Болград Одеської області відбувся круглий стіл парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на тему: «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Південно-Західній частині Одеської області: стан та перспективи».
У роботі круглого столу взяв участь директор Проекту USAID ПУЛЬС Ігор Парасюк. Під час виступу він зазначив, що законопроект відкриє можливості до повного запровадження в Україні принципу повсюдності місцевого самоврядування, передбаченого Європейською хартією місцевого самоврядування, ратифікованої Україною ще у липні 1997 року. Це дає можливість для повного запровадження юрисдикції органів місцевого самоврядування за межами населених пунктів.
 
      
 
«Також хочу розвіяти міф щодо ліквідації районів. Законопроект не ліквідує райони. Теоретично, лише стає зрозумілим механізм їх створення та ліквідації деяких з них. В Конституції України є поняття «район», але не зазначена їх кількість. Сьогодні, в Україні, 490 районів, і законопроект лише показує у який спосіб зробити так, щоб їх було чи 600, чи 60. Наголошую, кількість районів - це не питання регулювання цього закону. Цей закон потрібен давно, бо ненормально, коли країна живе за актом, прийнятим ще весною 1981 року, коли був інший державний устрій, інша Конституція та навіть інша держава», - зазначив директор Проекту USAID  ПУЛЬС Ігор Парасюк.
Захід організовано Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» спільно з Мінрегіоном, Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, ГО «Інститут громадянського суспільства» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради та Болградської районної державної адміністрації.
 
 
   
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)