Асоціація міст України звернулася до Президента України та міжнародних спостерігачів через тиск на місцеве самоврядування

13 / Жовтень, 2020
Асоціація міст України вкотре заявляє про недопустимість тиску на органи місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
Місцеве самоврядування забезпечує життєдіяльність громад, а тиск правоохоронних органів несе пряму загрозу безпеці та життю громадян України, оскільки практично паралізує роботу муніципалітетів з надання відповідних послуг.
 
Яскравим прикладом тиску на місцеве самоврядування є дії, що чиняться відносно міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула. Фактично, за два тижні до дня проведення місцевих виборів проти нього поновлено кримінальну справу п’ятирічної давнини з метою вручити підозру та обрати запобіжний захід. У таких кроках дуже прозоро вбачається намір примусити чинного мера відмовитися від участі у виборах.
АМУ переконана, що такими діями ставиться під загрозу надання громадянам якісних соціальних та адміністративних послуг, а також створюється небезпека для проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними.
Асоціація міст України наполегливо закликає владу припинити тиск на місцеве самоврядування, щоб не допустити спаплюження іміджу України як демократичної вільної європейської держави.
 
Лист АМУ до ОБСЄ

Нагадаємо, за рішенням Правління Асоціація міст України провела дослідження щодо системного тиску правоохоронних органів, прокуратури і СБУ на місцеве самоврядування (добірка 1, добірка2).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)