Асоціація провела Національний прес-клуб за участі регіональних ЗМІ (+фото)

20 / Грудень, 2016

20-21 грудня АМУ в рамках проекту  ПУЛЬС провела у Києві Національний прес-клуб децентралізаційної реформи на тему: «Децентралізація: підсумки та досягнення 2016 року, завдання на наступний рік» для регіональних та центральних ЗМІ. Це третій щорічний традиційний інформаційний захід АМУ для медіа на тему децентралізаційної реформи.
У заході взяв участь Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. Він відзначив важливість представників медіа, без активної участі яких децентралізаційна реформа була б неможливою. 
  

Cьогоднішній захід став також символічним фінішем «Децентралізаційного марафону» - всеукраїнської акції Асоціації міст України, яка була започаткована під час ХІІ Українського муніципального форуму в Одесі 21 червня 2016 року. Асоціація міст України ставила собі за мету активізувати та стимулювати громади до об’єднання, мотивувати їх успіхами вже діючих ОТГ. Протягом шести місяців регіональні відділення АМУ та регіональні консультанти проводили заходи в потенційних об’єднаних громадах. Це були виїзні інформаційні зустрічі, сходи сіл, збори громади, зустрічі в місцевих радах та інше.

  

Журналісти та регіональні консультанти АМУ з питань комунікацій, які сьогодні в цьому залі, протягом півроку висвітлювали проходження акції та загалом процес формування об’єднаних територіальних громад в областях у регіональних ЗМІ. Декілька цікавих фактів про акцію АМУ:

  • Заходи "Децентралізаційного марафону" проходили у 127  громадах, з 184 тих, що провели вибори 11 та 18 грудня.
  • Загалом у рамках "марафону" проведено 1322 заходи, при тому, що планувалося 1000.

Звичайно, у кожному марафоні мають бути лідери. Сьогодні Асоціація міст України за участі Віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка відзначила лідерів Децентралізаційного марафону:

  • Лідером «Децентралізаційного марафону-2016» за кількістю проведених заходів та зустрічей стало Івано-Франківське регіональне відділення АМУ. Проведено 96 заходів.
  • Лідером «Децентралізаційного марафону-2016» за кількістю ОТГ,  що вийшли на вибори у 2016 році стало Житомирське регіональне відділення АМУ. У Житомирській області перші вибори 11 та 18 грудня провели 22 громади.
  • Лідером «Децентралізаційного марафону-2016» за кількістю наданих консультацій став консультант з питань бюджету у Волинській області Гром Василь Андрійович. Він надав 280 консультацій.
  • Лідером «Децентралізаційного марафону-2016» за активні комунікації та  краще висвітлення акції стала консультант з комунікацій в Одеській області Генова Євгенія Дмитрівна

Розповідаючи про здобутки децентралізації за 2016 рік та плани на 2017 рік, Віце-прем’єр підкреслив, що Асоціація міст України є партнером Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства, інституцією, яка активно та, що дуже важливо, конструктивно долучається до підтримки децентралізації. Свідченням цього є те, що саме завдяки налагодженій співпраці та активній комунікації між представниками місцевого самоврядування, виконавчої влади та Асоціації було розроблено стратегії секторальних реформ, які повинні стати якісно новим етапом децентралізаційної реформи.

«Тепер, нам необхідно напрацювати конкретний операційний план реалізації секторальних реформ. Ми вже бачимо позитивні результати змін, які ми ініціювали, проте нам потрібно продовжувати працювати над посиленням галузевої децентралізації», - зазначив Геннадій Зубко.​

Коментуючи питання пошуку відповідльних лідерів реформи, суб'єктів, здатних напрацьовувати та втілювати зміни на місцях, Віце-прем’єр-міністр висловив переконання, що ними повинні бути, як профільні міністерства - через вироблення чітких та зрозумілих "правил гри",  так і громади, які мають зробити все, щоб ці правила стали основою розвитку держави (Презентація).

АМУ також відзначила пам'ятною нагородою Віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка як активного учасника та лідера Децентралізаційного марафону» від самого початку і до фінішу.

  

Другу частину заходу присвячено дискусіям аналітиків та консультантів ПУЛЬСу з медійниками на теми секторальних реформ (Презентація)

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)