«Будь-яке рішення має ґрунтуватися на проведенні серйозного аналізу, який можливий саме від представників органів місцевого самоврядування», – Олександр Слобожан

12 / Червень, 2017
12-13 червня у Києві проходить початкова конференція для робочих груп з підвищення ефективності за напрямком місцева демократія та взаємодія з громадськістю. Захід відбувається в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад, Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень, за фінансової підтримки МЗС Норвегії.
У конференції беруть участь близько 50 представників органів місцевого самоврядування з 9 міст та 12 об’єднаних територіальних громад, які долучилися до участі у проекті «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні». 
Учасників конференції привітав Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, який зазначив, що проект «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» спрямований на впровадження в Україні норвезької практики підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та якості послуг, що надаються населенню. «Будь-яке рішення має ґрунтуватися на проведенні серйозного  аналізу процесу організації надання послуг, який можливий лише «знизу», саме від представників органів місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Слобожан. Звертаючись до учасників конференції, він підкреслив: «Кожен з вас є провайдером змін, які відбуваються у громадах. І мета цих змін – покращення якості життя людей».
Олександр Слобожан подякував Норвезькій асоціації місцевих і регіональних влад та Норвезькому інституту міських і регіональних досліджень за плідну співпрацю з Асоціацією міст України.
 
  
Радник Посольства Норвегії в Україні Петер Баук привітав присутніх з набранням чинності безвізового режиму між Україною і країнами ЄС, який запрацював 11 червня. У вступному слові він детально зупинився на співпраці Норвегії з Україною. «Норвегія завжди підтримувала Україну на шляху реформ. За останні два-три роки Україна багато чого досягла на шляху перетворень, незважаючи на непрості умови – війну на Донбасі, анексію Криму», – зазначив Петер Баук. Він запевнив, що Норвегія продовжуватиме підтримку України у проведенні реформ. Зокрема, за такими напрямками – якісне управління, верховенство права, ефективне використання енергії, економічні реформи, покращання режиму торгівлі, гуманітарна допомога переміщеним особам.  
Координатор проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні» Наталія Бескупська зазначила, що завдання проекту – підвищення якості надання та доступність послуг для населення, професійний розвиток кадрів, зміцнення практики ведення політичного діалогу для впровадження необхідних законодавчих змін (презентація).
Менеджер проекту в Норвезькій асоціації місцевих і регіональних влад Крістіан Ларсен розповів про досвід Норвегії зі створення груп з підвищення ефективності (презентація).
Він зазначив, що з 2002 року Норвезька асоціація місцевих і регіональних влад створила можливості для участі в роботі груп з підвищення ефективності для всіх місцевих влад в Норвегії, і з того часу участь у роботі груп взяли представники 350 муніципалітетів. «Робочі групи створюють платформи, де учасники беруть участь у навчальному процесі. Кожна група працює над певною темою, дотичною до діяльності місцевого самоврядування. Групи дають можливість учасникам обмінюватись інформацією, практичними навичками, одержувати зворотній зв’язок»,  - зазначив Крістіан Ларсен. За його словами, цілі робочих груп – покращити ефективність публічних послуг,  допомогти муніципалітетам виправдати сподівання мешканців через надання високоякісних послуг, постійно покращувати вміння та навички, навчатися як ефективно  використовувати ресурси через правильне управління фінансами.
Менеджер проекту в Норвезькому інституті міських і регіональних досліджень Одне Осланд розповів про діяльність Норвезького інституту урбаністичних та регіональних досліджень та Коледжу прикладних наук при Університеті Акерсхуса (презентація).  «Завдання дослідника в цьому проекті – визначення показників вимірювання; проведення опитування населення (споживачів послуг); аналіз досліджень; поширення отриманих даних через зустрічі в мережах; поширення отриманих даних на інших платформах та в наукових колах», – зазначив Одне Осланд.
 
   
У рамках конференції проходять паралельні засідання робочих груп. Так, працюють робочі група з підвищення ефективності  діяльності ОМС за напрямками «місцева демократія та взаємодія з громадськістю» та «відкритість та взаємодія з громадськістю».
Наприкінці першого дня роботи конференції представники міст та ОТГ підпишуть Меморандум про участь у проекті «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні».
Завтра робочі групи продовжать засідання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)