Бюджетна децентралізація, інвестиції та підтримка держави - ключові умови розвитку громад

02 / Листопад, 2016

1 жовтня в Кропивницькому відбувся практикуму із застосування законодавства «Особливості формування місцевих бюджетів 2017 року. Організаційно – правові основи бюджетного процесу на місцевому рівні»

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС»), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки агентства США з міжнародного розвитку.

Учасниками заходу стали секретарі міських (селищних) рад та об’єднаних громад, заступники міських голів та юристи міст – членів РВ.

В ході навчання фахівці розглянули такі питання:

  • Ключові моменти, проблемні питання та загрози для місцевих бюджетів у 2017 році.
  • Розмежування сфери відповідальності щодо утримання загальноосвітніх навчальних закладів.
  • Фінансування професійно-технічних навчальних закладів в 2017 році.
  • Відшкодування витрат за пільговий проїзд окремих категорій. громадян, пільг з послуг зв’язку та інших, передбачених законодавством.
  • Організаційно-правові основи бюджетного процесу на місцевому рівні.
  • Списання середньострокових позик місцевих бюджетів.
  • Про отримання коштів Державного фонду регіонального розвитку на фінансування інвестиційних об’єктів міста.
  • Про передачу повноважень від органів місцевого самоврядування на державний рівень з виконання програм соціального захисту.

Основним доповідачем під час практикуму стала Любов Бочкова, начальник фінансового управління Кіровоградської міської ради.  

В ході практикуму було обговорено питання витрат за пільгові перевезення окремих категорій громадян. Зокрема, учасники заходу проінформували, що у Кропивницькому заборгованість за пільговий проїзд станом на 01 січня 2016 року становить 2,8 млн грн. В малих містах та селищах заборгованість з цієї статті «тягне» за собою повне знищення системи перевезень, наголосили учасники платформи.

В умовах бюджетної децентралізації  представники  органів місцевого самоврядування акцентували, що для забезпечення подальшого розвитку громад необхідні, як власні, так інвестиційні ресурси, а також підтримка і допомога збоку держави.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)