ДАБІ передала функції держархбудконтролю Сєверодонецьку

22 / Грудень, 2016

22 грудня Сєверодонецьк, який на даний момент є адміністративним центром Луганської області, отримав містобудівні повноваження.

Сєверодонецьк першим у регіоні долучився до процесу децентралізації системи держархбудконтролю. Тож на міську владу покладено подвійну відповідальність: перед громадою за ефективне використання нових функцій та перед іншими населеними пунктами Луганщини, для яких досвід Сєверодонецька має стати позитивним прикладом.

Новоутворений орган держархбудконтролю матиме змогу перевіряти об’єкти будівництва, зупиняти самочинні роботи, штрафувати порушників містобудівного законодавства, а також на місці реєструвати дозвільні документи.

Очікуваним результатом є зменшення кількості незаконних будівництв, створення додаткових зручностей для громадян у процесі отримання адміністративних послуг та модернізація житлової, соціальної і господарської інфраструктури міста.

Станом на сьогодні повноваження держархбудконтролю отримали 15 обласних міст:  Київ, Одеса, Дніпро, Ужгород, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Харків, Суми,  Херсон, Маріуполь, Житомир, Черкаси.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)