Делегація АМУ взяла участь у Глобальному Саміті Партнерства «Відкритий Уряд» в Оттаві

04 / Червень, 2019
28-31 травня 2019 року делегація Асоціації міст України перебувала у м.Оттава (Канада) з навчальним візитом, в рамках якого взяла участь у Глобальному Саміті Партнерства «Відкритий Уряд» («Open Government Partnership Global Summit»).
Навчальний візит організовано Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи у співпраці з АМУ в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», що виконується згідно з  Планом Дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.
У візиті взяли участь Радник Міністра Кабінету Міністрів України Тарас Мельничук, Тернопільський міський голова Сергій Надал, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, голова Новопсковської ОТГ Вадим Гаєв, перший заступник голови Красносільської ОТГ Марина Архірій, директор Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, депутат Одеської обласної ради Євгенія Абрамова, експерт АМУ Інна Скляр.
В рамках навчального візиту 28 травня відбулась зустріч із представниками Федерації канадських муніципалітетів (читати більше).
29 травня відбулися тематичні секції, присвячені аналізу діяльності органів місцевого самоврядування. Під час засідання секцій з презентаціями виступили депутат Одеської обласної ради Євгенія Абрамова та Тернопільський міський голова Сергій Надал.
Є.Абрамова поділилась досвідом Одеси у вирішенні гендерних питань на місцевому рівні. С. Надал розповів про досягнення Тернополя у впровадженні політики відкритих даних. Учасники з інших країн, які брали участь у секціях, цікавилися законодавчим врегулюванням праці жінок в Україні, впровадженням відкритих даних у громадському секторі, особливостями роботи системи «ProZorro» тощо.
  
 
Також 29 травня делегація АМУ відвідала Посольство України в Канаді. Надзвичайний та Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко розповів про діяльність Посольства, історію будівлі, у якій працюють співробітники, а також про життя українців у Канаді.
 
Урочисте відкриття Саміту відбулося ввечері 29 травня. Участь у відкритті взяв Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. У вітальному виступі Д.Трюдо зауважив, що значна частина нашого життя проходить онлайн, і саме тому уряди країн мають забезпечувати безпеку громадян в мережі Інтернет, захищати від «токсичних» сайтів, де поширюється неправдива загрозлива інформація.
Серед основних посилів до учасників, які пролунали від виступаючих на відкритті Саміту, були такі: громадяни повинні долучатися до прийняття рішень не лише на виборах, це - постійна співпраця; країни різні, але всі можуть бути об'єднані спільними пріоритетами: включення маргіналізованих верств до прийняття рішень, підвищення репрезентативності жінок, боротьба з корупцією, робота над підвищенням прозорості урядів.
 
 
30-31 травня відбулися основні заходи в рамках Саміту. Паралельно проходило декілька тематичних сесій. Учасники з понад 100 країн світу ділилися досвідом у сфері відкритого врядування, гендерної рівності, включення громадян тощо. Також аналізувалися виклики, які стоять не тільки перед окремими країнами, а перед  усім світовим співтовариством.
Під час воркшопів була можливість обмінятися практичним досвідом між учасниками з різних країн. Представники Канади акцентували увагу присутніх на необхідності під час прийняття управлінських рішень поважати кожного жителя громади, незалежно від його національності, релігії чи інших факторів. Учасники з Філіпін розповіли, як невеликі громадські організації об’єдналися у велику асоціацію і представляють практично все населення,  доносять свою думку на місцевому і державному рівнях. А представник Буркінафасо дуже зацікавився досвідом України у залученні громадян до участі в управлінні державними справами.
Також учасники обговорювали питання проникнення в державну сферу штучного інтелекту, співпраці влади і громадського сектору, забезпечення гендерної рівності, залучення молоді до прийняття управлінських рішень.
  
Довідка. Партнерство «Відкритий Уряд» – це багатостороння ініціатива, яка спрямована на забезпечення виконання зобов’язань урядів країн щодо впровадження прозорості, залучення громадян до процесу прийняття рішень, боротьби з корупцією та використання нових технологій для підвищення ефективності урядування.
Україна є учасницею міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” з 2011 року. У рамках Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з інститутами громадянського суспільства повинні розробляти дворічні плани дій, зобов’язання яких спрямовані на забезпечення прозорості, підзвітності та громадської участі.
Урядом України спільно з інститутами громадянського суспільства розроблено та реалізовано вже 3 дворічні плани дій. Даний план є четвертим планом дій з реалізації Ініціативи в Україні. Відповідна робота Уряду неодноразово відзначалась Керівним комітетом Ініціативи як зразок для інших країн (зокрема, заходи з впровадження систем «ProZorro» та «DoZorro», відкриття інформації про бенефіціарних власників, налагодження партнерства між Урядом та громадськістю в процесі реалізації Ініціативи).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)