Делегація Асоціації міст України взяла участь у World Urban Forum (WUF)

30 / Червень, 2022
Делегація Асоціації міст України взяла участь у Світовому форумі міст у Катовіце. 
26-30 червня у Катовіце (Польща) проходив XI Світовий форум міст, організатором якого є OOO-Хабітат  спільно з Міністерством фондів розвитку та регіональної політики Польщі.
Започатковані Організацією Об’єднаних Націй у 1976 році у Ванкувері (Канада), всесвітні зустрічі з питань людських поселень та урбанізації поступово трансформувалися у повноцінну програму, відому як ООН-Хабітат. У її рамках кожних два роки зацікавлені у міській проблематиці учасники з цілого світу зустрічаються на WUF – World City Forum - Всевітньому форумі міст, починаючи з WUF1 в Найробі (2002). Відтоді WUF двічі проходив у Європі (в Барселоні – 2004 та Неаполі – 2012). XI сесія WUF знову проводиться у Європі – у Катовице.
Загалом у Форумі взяли участь майже 22 тисячі представників урядів, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій з усього світу. Вони брали участь особисто або долучалися у форматі онлайн. В рамках Форуму проведено велику кількість сесій та панельних дискусій, присвячених розвитку міст, подоланню кризових ситуацій, питанням сталого розвитку та інноваційного управління.
 
На запрошення Асоціації польських міст у Світовому форумі міст взяла участь делегація міських та селищних голів, їх заступників з різних куточків України:
Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, Балтський  міський голова Сергій Мазур, Олешківський міський голова Євген Рищук, Оржицький селищний голова Олена Сидоренко, Славутицький міський голова Юрій Фомічов, заступник Дніпровського міського голови Володимир Міллер, заступник Лозівського міського голови Денис Петренко, заступник Бучанського міського голови Михайлина Скорик-Шкарівська, секретар Зеленодольської міської ради Ольга Цицюра, секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський, директор департаменту бюджету і фінансів Житомирської міської ради Діна Прохорчук.
Делегацію супроводжували представниці АМУ Наталія Лазаренко, Людмила Даменцова, Тетяна Палійчук.
 
Під час Форуму Україні приділялася особлива увага, низка програмних заходів була присвячена українським питанням. Адже саме зараз, у нелегкий воєнний час, формується багато нових партнерства між українськими громадами та європейськими муніципалітетами, планується побудова спільної Європи.
Члени української делегації провели низку зустрічей з представниками різних організацій, з колегами - мерам міст та селищ Польщі, Франції, Норвегії. Програма була дуже насичена, адже інстерес до представників  був дуже високим.
 
  
27 червня представники АМУ зустрілися з представниками Міністерства з питань місцевого самоврядування Норвегії та представниками Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад. Учасники обговорили поточну ситуацію в Україні, нагальні потреби громад та пріоритети майбутньої співпраці.
28 червня відбувся День України, який організувала Асоціація міст України спільно з Асоціацією міст Польщі.  
Українські мери під час пресбрифінгу та  у детальних презентаціях розповіли гостям про воєнні злочини рф в Україні, про стан і потреби громад, про волю українського народу до Перемоги, акцентували на європейських прагненнях України.
    
  
  
   
   
 
Члени делегації АМУ провели низку робочих сесій з представниками асоціацій місцевого самоврядування Польщі, Франції та Норвегії. Крім того, відбулися зустрічі з представниками МЗС Франції.
  
28 червня заступниця Бучанського міського голови Михайлина Скорик-Шкарівська взяла участь у сесії з інклюзивних міст та дебатах зі стійкості під час кризових ситуацій.
28 червня у форматі онлайн до Форуму приєднався мер Харкова Ігор Терехов. У виступі під час спеціальної сесії щодо відбудови міст він наголосив, що незважаючи на агресію та бомбування, триває підготовка до «відбудови нового, кращого Харкова».
 
 
29 червня делегація АМУ зустрілася з представниками французького бізнесу та обговорила нагальні потреби громад та потреби для відбудови.
 
  
Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності АМУ, взяла участь у сесії, яку організували ООН-Хабітат спільно з Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) та розповіла про роль місцевого самоврядування під час війни рф проти України. Славутицький міський голова Юрій Фомічев розповів про потреби у відновленні територіальних громад. Також Наталія Лазаренко взяла участь у сесії ООН-Хабітат з відновлeення громад і розповіла про співпрацю громад різних країн та платформу для налагодження спіпраці європейських міст з українськими громадами cities4cities.
 
  
 
На полях Форуму керівники та представники українських громад провели багато окремих  зустрічей з представниками різних країн.
 
Більше інформації про ХІ Світовий Форум міст – на офіційному сайті 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)