Ефективно надавати первинну медичну допомогу та забезпечувати якісний соціальний захист населення вчилися на практикумі в Херсоні

19 / Травень, 2017
18 травня в Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Організація надання первинної медичної допомоги та забезпечення соціального захисту населення в ОТГ». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Херсонської області – голови сільських та селищних рад, співробітники виконавчих органів сільрад та об’єднаних територіальних громад, керівники та лікарі медичних закладів первинної ланки, спеціалісти підрозділів соціального захисту населення, провідні фахівці департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
Як підкреслила у вітальному слові виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, практикум організований на прохання представників громад, оскільки в процесі реформування органів місцевого самоврядування та проведення галузевих реформ, об’єднання територіальних громад виникає нагальна необхідність в отриманні відповідних знань та навичок, практичних порад фахівців щодо правильного застосування норм діючого законодавства, яке постійно оновлюється. 
Модератором з питання організації та надання первинної медичної допомоги, створення центрів ПСМД та їх ключових завдань для покращення обслуговування населення, насамперед у сільській місцевості, виступила провідний юрисконсульт Херсонського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Альона Бабич. Учасники практикуму обговорили концепцію реформування медицини, забезпечення взаємодії з лікувальними закладами різних рівнів, перші напрацювання ОТГ у галузі охорони здоров’я, джерела фінансування медичних послуг, процес автономізації медзакладів, створення центрів ПСМД, їх ліцензування та сертифікацію лікарів, облаштування пунктів тимчасового базування «швидкої» тощо.
 
  
Учасникам практикуму було цікаво ознайомитися також з думками експертів – головного спеціаліста відділу розвитку та контролю якості надання медпослуг департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмили Климюк та головного лікаря Каланчацького центру надання первинної медико-санітарної допомоги Олени Корнієнко. Жвавий інтерес викликало обговорення питань розширення переліку медичних послуг, запровадження контролю за якістю їх надання, кадрового та програмного забезпечення. Своїм баченням поділилися учасники та експерти й з приводу запровадження в області електронної медицини, зокрема, на рівні лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини.
Зацікавлення викликало й обговорення нагальних питань покращення якості та підвищення рівня соціального обслуговування населення. Експертними думками з цього приводу поділилася директор територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян Каланчацької селищної ради Олена Костецька.
Численні запитання, змістовні відповіді та фаховий аналіз поточного стану справ у двох важливих сферах, котрі перебувають в стані реформування, зацікавлений діалог сприяли з’ясуванню низки найпроблематичніших питань, котрі непокоять громади, та пошуку шляхів їх розв’язання. Кожен з учасників практикуму отримав методичні матеріали із застосування законодавства в зазначених сферах, які допоможуть у щоденній роботі, а також індивідуальні консультації фахівців.

  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)