Глава Уряду закликає місцеву владу розвивати національну економіку, щоб компенсувати негативний економічний вплив енергетичної блокади

21 / Березень, 2017

Місцева влада має докладати зусиль для відродження національної економіки, що особливо важливо у зв'язку з негативними наслідками популістських та безвідповідальних дій ініціаторів енергетичної та економічної блокади. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час наради з міськими, селищними, сільськими головами в рамках засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" під головуванням Голови Асоціації, Київського міського голови Віталія Кличка.

"Я хотів би заохотити сьогодні усіх до відродження національної економіки. Ми плануємо у 2017 році 3% економічне зростання. Це означає, що в українців буде більше роботи, вони будуть більше отримувати заробітної плати, ви будете отримувати більше податків, Україна буде більш конкурентоздатною", - наголосив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду зауважив, що під час зустрічей із представниками контролюючих та правоохоронних органів неодноразово закликав не "кошмарити" бізнес. У цьому контексті він закликав місцеву владу брати участь у процесі створення сприятливого бізнес-клімату.

Серед можливих потрібних заходів, на його думку, - вільне, прозоре виділення земельних ділянок, підведення мереж та іншої необхідної інфраструктури підприємствам, забезпечення місцевих пільг і привілеїв для того, щоб стимулювати створення нових виробництв.

"Це все у ваших силах, я тут теж ваш абсолютний партнер для того, щоб більш створювалося підприємств, більше було робочих місць і через це ми запускали економічне зростання", - запевнив Прем’єр-міністр.

Він закликав міських, селищних, сільських голів налагодити діалог із бізнесом, а також щодо залучення інвестицій.

Глава Уряду переконаний, що потрібно не просто розподіляти кошти, що надійшли до місцевих бюджетів у результаті фінансової децентралізації, а заробляти їх. Інструменти для цього сьогодні є, зазначив він, зокрема щодо легалізації заробітної плати.

З 1 січня мінімальна заробітна плата була збільшена удвічі до 3200 грн, що забезпечило зростання надходжень до місцевих бюджетів. За результатами року це зростання передбачається на рівні 25%, що може бути перевищено, переконаний Володимир Гройсман. У регіонах цей показник буде різний, тому що кожна місцева влада самостійно організовує роботу щодо консолідації сплати податків у місцеві бюджети, зазначив він.

Також 60% ПДФО залишається у місцевих бюджетах, зазначив він.

Прем’єр-міністр особливо зауважив важливість зусиль, спрямованих на відродження національної економіки, у зв'язку з негативними наслідками, завданими енергетичною та економічною блокадою.

"Деякі безвідповідальні, нерозраховані, абсолютно популістські і недолугі рухи, які робилися не в інтересах України, щодо енергетичної та економічної блокади, призвели до того, що ми маємо зараз переглядати економічний прогноз", - зазначив Глава Уряду.

За його словами, багато міст країни можуть відчути зниження надходження податків від того, що гірничо-металургійний комплекс країни буде знаходитися у складних умовах, а його підприємства знизять відрахування до місцевих бюджетів.

"Це все дасться взнаки на місцевих бюджетах", - зауважив Прем’єр-міністр.

"Наше завдання з вами - сьогодні зробити все для того, щоб компенсувати негативний економічний вплив і знайти внутрішні резерви. Тому я закликаю вас, щоб ми сьогодні розвивали національну економіку", - підкреслив Володимир Гройсман.

За інформаціює Урядового порталу.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)